Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Men´s Challenge Trophy – Kunětická Hora

13.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Sobota – finálové kolo
Až do poslední chvíle byli čeští hráči v napětí, zda se dostanou na postupové místo. Propracovali se dopředu zejména díky vynikajícímu výkonu Adama Studeného 67 ran (-5), ale nestačilo to, nakonec by bývali domácí museli být druzí. Kolo bylo plné nervů, ale nejen na straně pořadatelského celku, kazili i konkurenti. Hlavně Slováci, kteří vypadli ze hry nejdřív a nepomohl jim ani jejich lídr Peter Valášek. Ten šel v posledním flightu dne a už věděl, že ztrátu nemůže dohnat, bez motivace pak málem vypadl z individuálního top 10. Před Slováky se nakonec posunuli ještě Rusové a Turci.
Češi si pak udržovali celkem slušný náskok před Turky, ale vesměs se skoro nikomu nepovedl závěr, a tak se útok na druhé postupové místo Islanďanů nekonal. Na sedmnácté a osmnácté jamce nasbíral tým celkem devět ran do plusu. Náskok na Turecko, čtvrté v konečném pořadí, činí pouhé dvě rány, ztráta na druhou pozici je větší, 16 ran. Studeného podpořili ještě David Suchan, jenž zahrál rovněž pod par 71 (-1), a Michal Pospíšil, jehož skóre se zastavilo na 74 (+2). Zbylé tři výsledky začínají osmičkou: Jiří Korda a David Procházka 81 (+9), škrtalo se 83 (+11)  Martina Pospíšila.
Studeného výsledek byl druhý nejlepší ve finálovém kole, o ránu líp zahrál jen Islanďan Gudmunaur Kristjansson. Suverénně nejlepším hráčem turnaje byl Thomas Detry z Belgie, jenž po sobotních 69 ranách (-3) zkompletoval i potřetí mínusové skóre.

Konečné pořadí – týmy:


Konečné Top 10 a čeští hráči:

 

Pátek – 2. kolo
Až pátý výsledek druhého dne znamená propad výsledkovou listinou na čtvrtou pozici. Před český tým se dostali Islaďané a Slováci, rozdíly mezi těmito celky jsou malé, ovšem ani ztráta Turků a Rusů není tak výrazná. Suverénně si počíná tým Belgie, který byl opět nejlepší a vede s jasným náskokem.
Čtyři ze šesti hráčů pořadatelského celku se zhoršili. Nejlepší byl paradoxně Adam Studený, jehož výsledek se ve čtvrtek škrtal, zapsal 75 ran (+3). O úder horší byl Michal Pospíšil. David Procházka měl 78 a tři zbylí předvedli 79, jeden tento výsledek se do celkového skóre nepočítal.
Belgičan Thomas Detry hrál podruhé za sebou 70 (-2), nejlepší výsledek turnaje 68 (-4) předvedl Andri Björnson z Islandu.
Průběžné pořadí: 1. Belgie +26, 2. Island +36, 3. Slovensko 42, 4. ČR +44, 5. Turecko +49, 6. Turecko +53.

Čtvrtek – 1. kolo
Češi využili domácího hřiště a zařadili se na druhé místo průběžného pořadí. se skóre +17 ztrácejí na vedoucí Belgičany pouze tři rány a před třetím Islandem mají náskok pěti úderů. Nejlepší výsledek 74 (+2) předvedli Michal Pospíšil i Martin Pospíšil, ostatní za nimi tolik nezaostali: Jiří Korda a David Procházka hráli 76, Daniel Suchan 77 a Adam Studený 80 (tento výsledek se škrtal).
Nejlepší výkon úvodního dějství 70 (-2) předvedli členové vedoucího celku Kevin Helsbois a Thomas Detry.

(ČGF – Luboš Klikar)   Poprvé od roku 2009 se český tým mužů objeví na mistrovství Evropy Sice to bude tzv. béčkové ME, leč Češi budou určitě patřit ke kandidátům na postup. Tím spíš, že dějištěm European Men´s Challenge Trophy (EMCHT) bude od 11. do 13. července Kunětická Hora.

Deset šestičlenných týmů mužů bude od 11. do 13. července na Kunětické Hoře bojovat nejen o medaile, ale hlavně o postup do áčkového ME družstev mužů v roce 2014 ve Finsku. Tam bude hrát jen 16 nejlepších týmů Evropy. Češi v sestavě David Procházka (hrající kapitán), Jiří Korda, Martin Pospíšil, Michal Pospíšil, Adam Studený, Daniel Suchan s koučem Joaquinem Millánem Navarrem určitě budou v domácím prostředí a na důvěrně známém hřišti horkými favority. Konkurence přijede a přiletí z Belgie, Estonska, Islandu, Maďarska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Srbska a Turecka. K favoritům na umístění v první a tudíž postupové trojici budou kromě Čechů patřit určitě Belgičané, Slovinci a Turci.

Připomeňme si českou sestavu na ME družstev mužů v roce 2009 ve Walesu. Pod vedením nehrajícího kapitána Miroslava Holuba tehdy trikolóru reprezentovali Jiří Korda, Stanislav Matuš, David Procházka, Jan Ryba, Viktor Skalle a Jakub Stanislav. Dva hráči z tehdejší sestavy – Jiří Korda a David Procházka – budou znovu u toho, čtyři zbylí jsou už profesionály.

Hřiště pro European Men´s Challenge Trophy 2013 bude měřit 6 656 metrů, hrát se bude z bílých odpališť včetně jamky č. 14. Všechny týmy včetně kapitánů a advisorů, organizátoři a hosté budou ubytováni v hotelu přímo na hřišti.

Program European Men´s Challenge Trophy:

Pondělí 8. července – příjezdy týmů
Úterý 9. července – 1. tréninkové kolo od 13,00 hod., registrace týmů
Středa 10. července – 2. tréninkové kolo od 8,00 hod.; slavnostní zahájení od 19 hod.
Čtvrtek 11. až sobota 13. července – tři soutěžní kola s postupným startem z jamky č. 1 od 8,30 hod.; po dohrání finálového kola vyhlášení výsledků a závěrečný ceremoniál
>Neděle 14. července – odjezdy týmů

Ředitelem šampionátu je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Dalibor Procházka. EGA budou reprezentovat bývalý prezident Gonzaga Escauriaza ze Španělska, předseda Centrální zóny EGA a prezident Švýcarské golfové asociace Jean-Marc Mommer a manažer Championship Committee EGA Arnaud Baratcabal.

 

Více informací najdete už nyní na dedikovaných stánkách EMCHT 2013 zde.

 

.