ME družstev dorostenek – naše děvčata skončila na vynikajícím 7. místě.

11.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(ČGF) České reprezenatční družstvo dorostenek získalo zatím nejlepší umístění na Mistrovství Evropy. V kvalifikaci se naše dorostenky probojovaly do 1. flightu, mezi osm nejlepších. Po dvou prohrách s Holandkem a Dánskem a jedné výhře nad Irskem v jamkové části skončilo České družsvo na 7. místě v Evropě. Historicky nejlepšího umístění dosáhly české reprezentantky Emily Curry Bartoňová, Kateřina Růžičková, Klára Spilková a Karolína Vlčková, pod vedením kapitánky Martiny Dorníkové.


S obrovskou vůlí se vydala dnes děvčata do boje s týmem Irska a s ještě větším
větrem. Úspěch naší reprezentace stvrdila na osmnácté jamce Emily
Curry-Bartoňová vítězstvím 1/0 nad Sarah Cunningham…

III.kolo

Ráno se kapitánka Martina Dorníková obávala, aby vítr, dosahující v nárazech
rychlosti přes padesát kilometrů v hodině, neodnesl její tým ze hřiště. V
podvečer už odcházela obklopena svými hráčkami se skvělým sedmým místem na kontě
úspěchů národní reprezentace.

Ve foursomech získala děvčata bod po výhře Katky a Emily na osmnáctce nad
Victorií Bradshaw a Leonou Maguire. Lisa Maguire a Sarah Cunningham porazily
Kláru s Karolínou 7/6. Odpoledne prohrála Klára s Lisou Maguire 5/4, Katka
porazila sestru Lisy, Leonu, 5/3. Emily Curry-Bartoňová, která na ME do této
chvíle nezískala ani bod, na osmnácté jamce porazila Sarah Cunningham a oslava
děvčat těžkými boji, větrem a deštěm mohla začít. České dorostenky dokázaly
navázat na svůj loňský úspěch a posunout laťku českého golfu opět výš.

Gratulujeme!

Proti Dánsku nastupovalo kvarteto děvčat s dalším odhodláním navázat na loňské úspěchy z jamkové části mistrovství. Hru všech týmů opět poznamenal silný nárazový vítr a také ještě párkrát zapršelo.

II.kolo

Z větrné loterie druhého dne jamkovky na ME dorostenek dokázal český tým vydolovat dobrou remízu v ranních foursomech. Katka Růžičková s Emily Curry-Bartoňovou podlehly na sedmnáctce dvojici Daisy Nielsen – Mai Schodt 2/1. Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou tuto porážku vrátily dvojici Nicole B. Larsen – Charlotte Lorentzen vítězstvím na stejné jamce v poměru 3/1. V odpoledním programu sehrály své singly opět na hranici svých schopností. Katka porazila vysoko Nicole Larsen – 4/3 a Emily prohrála s Mai Schodt na osmnáctce 1/0. Klárka Spilková dotáhla přetahovanou s Charlotte Lorentzen na devatenáctku. Šťastnější byl nakonec tým Dánska…

Zítra čeká na naše družstvo tým Irska.

 

I.kolo

V první jamkovce se utkaly naše hráčky s Holandskem. Ráno se odehrály foursomy, odpoledne pak tři singly. Toužebně očekávaný výsledek nepřišel, ale to, že děvčata budou hrát o 5. až 8. místo je přesto vynikající úspěch a dnešek rozhodně není ostuda.

Největším nepřítelem golfu bylo dnes počasí. Neuvěřitelně silný vítr, který hnal vzduchem déšť vodorovně, vytrápil všechny hráčky a vyhnal obtížnost už tak nelehkého hřiště na maximum. Byl to určitě jeden z faktorů, který vedl k ranní porážce. V ranních foursomech získaly Holanďanky dva body. Katka Růžičková a Klára Spilková prohrály s Karlijn Zaanen a Caroline Karsten 6/5 a bohužel ani dvojici Emily Curry-Bartoňová a Karolína Vlčková se v utkání s Karin Jansen a Maaike Naafs nevedlo lépe když svůj match prohrály 7/5. V odpoledních singlech stála novicka Kája Vlčková. Na výsledkové tabuli bylo vidět, že děvčata ze sebe na hřišti zkouší vymáčknout to nejlepší, co v nich je. Do vítězného finiše nakonec doputovala Klára s Caroline Karsten výsledkem 4/2 a Katka porazila Karlijn Zaanen 3/1. Rozhodující bod pro Holandsko vytěžila z duelu s Emily Maaike Naafs (4/3). Prohra s týmem Holandska v prvním flightu ME 3/2 rozhodně není žádnou ostudou a držíme děvčatům palce pro jejich další zápasy. Vždyť už jen fakt, že patří mezi osm nejsilnějších týmů Evropy je hřejivý a zaslouží vysoké uznání.

Výsledky jamkové části zde:

 

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránky mistrovtsví

 

Foto: www.eurogirlsgolftc.co.uk