Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2019

ČGF – Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2019, Fojtka  (28. – 30.6.2019)

Neděle – finálové kolo
Máme šest nových mistrů republiky pro rok 2019.
Mistry České republiky Mladších žáků se stal Louis Klein a Annika Kohoutková.
Mistry České republiky Starších žáků se stali Jakub Janda a Denisa Vodičková.
V kategorii Kadetů získali titul Mistra České republiky Dan Hlaváček a Michaela Marková.

Mistrovství provázely tropické teploty a poslední den silný vítr. Ten pocitově ochladil, ale zase odnášel nebo brzdil míče.  A sluníčko pražilo jak o závod.

Nejnapínavější byl souboj o mistra kadetů, který nakonec vyhrál Dan Hlaváček z Dýšiny. Do třetího kola vstupoval se stejným skore jako Filip Jakubčík z Kaskády, ale nakonec o ránu zvítězil.

V ostatních kategoriích jasně zvítězili vedoucí hráči druhého kola.
Michael Marková v kadetkách zvítězila o šest ran, Jakub Janda ve starších žácích také o šest ran, Denisa Vodičková ve starších žákyních o 17 ran. V mladších žácích vyhrál Louis Klein o tři údery z původního náskoku osm ran, který pokrátil Matouš Zach nejlepším výsledkem dne 68 ran. O ten se dělí s Denisou Vodičkovou.
Vodičková nakonec zahrála absolutně nejlepší celkový výsledek všech kategorií, 209 ran (-7).

Zdeněk Kodejš s nejmladšími Mistry  České republiky

Zdeněk Kodejš s nejmladšími Mistry České republiky

Výkony mladých hráčů pozorně sledoval prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš.
„Máme za sebou Mistrovství republiky nejmladších kategorií, tedy naši žáků, žaček, kadetů a kadetek.  Musím přiznat, že návštěva na hřišti Ypsilon u Liberce byla pro mne velmi příjemným zážitkem, přestože počasí ve spojení s náročností tohoto hřiště slibovalo důkladný test našich golfových nadějí. Kopcovaté hřiště, horko a v neděli i velmi citelný vítr, to vše prověřovalo kvality startovního pole na maximální míru,“ komentuje Kodejš šampionát golfového mládí.
„Ale zmiňoval jsem, že to pro mě byl příjemný zážitek a na to trvám. Ve startovním poli bylo několik plusových handicapů, což bylo slibné, ale podstatné bylo, že tito hráči a hráčky předpoklady výsledků pod par potvrzovali. Dalším pozitivem pro mě byl plný sál restaurace při vyhlášení a vynikající atmosféra, kterou hráči a hráčky společně s rodiči a návštěvníky naši novým mistrům a mistryním při předávání cen vytvořili, “ hodnotí prezident.
„Krátce a stručně, odjížděl jsem ze hřiště s pocitem, že se snad můžeme do budoucnosti českého golfu dívat s nadějí, že naši mladí udělají další krok ke světové špičce a dovolím si vám doporučit se podívat do výsledkových listin všech kategorií tohoto Mistrovství, protože věřím, že jména, která tam uvidíte, si stojí za to pamatovat,“ uzavřel své hodnocení prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš.

Sobota – 2. kolo
Na Ypsilonce pokračuji naši mladí úžasnými výkony. V kategorii Kadeti bojují o vítězství Jakub Filipčík s Danem Hlaváčkem. Po dvou kolech mají identické skore 70,70, čtyři údery pod par. A to hrají z bílých odpališť.
V Kadetkách si jde pro vítězství Michaela Marková (-2), Na druhou v pořadí už má náskok šesti úderů.
Jakub Janda v kategorii Starší žáci zahrál zatím nejlepší číslo turnaje 68 ran. Se skore -3 má náskok tří úderů na druhého v pořadí.
Mezi Staršími žákyněmi nemá Denisa Vodičková konkurenci. Hrála už dvakrát pod par a má skore -3. Nejbližší soupeřka je vzdálena sedm ran.
Dalším suverénem  je Louis Klein v kategorii Mladší žáci. Má skore 70,70 (-4) a náskok na druhého v pořadí osm ran.
Annika Kohoutová má také velikou naději na vítězství. To finálového kola půjde s náskokem šesti ran před druhou hráčkou v pořadí

Po druhém kole jsou v čele kategorií:
Kadeti – Filip Jakubčík (-4) a Michaela Marková (-2)
Starší žáci – Jakub Janda (-3) a Denisa Vodičková (-3)
Mladší žáci – Louis Klein (-4)  a Annika Kohoutová (+9)

Laderboard

.

Pátek – 1. kolo
V prvním kole se objevily úžasné výsledky. Kadeti (do 16 let) hrají z bílých odpališť  a první tři hráči jsou pod parem. Kadetky hrají z modrých a vedoucí hráčka zahrála v paru.
Starší žáci (do 14 let) hrají ze žlutých a vedoucí hráč je dva údery pod parem, vedoucí hráčka jeden úder pod parem.
V kategorii Mladší hráči (do 12 let) hrál lídr z červených dvě rány pod par.

Po prvním kole jsou v čele kategorií:
Kadeti – Filip Jakubčík (-2) a Michaela Marková (E)
Starší žáci – Timotej Formánek (-2) a Denisa Vodičková (-1)
Mladší žáci – Louis Klein (-2)  a Annika Kohoutová (+3)

Výsledková listina

Úvod
Druhý ze čtyř hlavních šampionátů České republiky začne v pátek na Ypsilonce u Liberce. Naše golfová budoucnost zde bude hrát Národní mistrovství České republiky žáků a kadetů.

Hraje se ve třech kategoriích:
Mladší žáci – chlapci a dívky do 12 let (ročníky 2007 a mladší)
Starší žáci – chlapci a dívky do 14 let (ročníky 2005 a 2006)
Kadeti – chlapci a dívky do 16 let (ročníky 2003 a 2004)

K dnešnímu dni je přihlášeno 137 hráčů a hráček, nejpočetnější je kategorií Kadetů (38), nejméně hráček má kategorie Mladších žákyň (9).

Mistrovství je krásným důkazem toho, jak mládne naše výkonnostní špička. V kategorii kadetů například uvidíme dnes už zkušené hráče Filipa Jakubčíka, Dana Hlaváčka, Matěje Baču nebo Lukáše Jandu.
Mezi přihlášenými kadety jsou čtyři hráči s kladným hendikepem, nejvyšší má Filip Jakubčík +3,0 z Kaskády, mezi kadetkami jsou tři kladné hendikepy. Jeden kladný hendikep má mezi staršími žákyněmi Denisa Vodičková +2,0 z Ropice.

Loňské tituly se Slavkově  získali:
Kadeti – Jakubčík a Červinková
Starší žáci – Bača a Vodičková
Mladší žáci – Janda a Šafaříková

Hraje se 3 x 18 jamek bez vyrovnání, každá kategorie ze svých odpališť.  Cut pro třetí kolo bude vyhlášen po skončení prvního kola.
Hřiště  Ypsilon Golf Resortu ve Fojtce u Liberce má par 72.

Ředitelem mistrovství je Dalibor Procházka, hlavním rozhodčím David Jirků, rozhodčí Víťa Štrouf a Viktorie Handrychová.

Leaderboard

Odkazy:  Ypsilon GC     Hřiště na satelitní mapě    Stránky mistrovství   Loňské zpravodajství