McIlroyova výhra = golf zdarma

05.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kdo by si nevzpomněl na kolaps Roryho McIlroye ve finálovém kole Masters 2011. Kometa na hvězdném nebi profesionálního golfu měla nakročeno k nečekané výhře. Ještě po první devítce Severoir vedl, ale odpal na desáté jamce kamsi daleko vlevo mimo všechny předpokládané dopadové zóny začal jeho sešup. Po triple bogey přišly vzápětí další ztráty, posléze ještě jedna a ze skóre -11 bylo na konci turnaje -4. Další dva pokusy vyhrát slavný major nevyšly a letos, kdy se McIlroy zdá být ve formě, má velkou podporu, samozřejmě hlavně doma.

Podle informací serveru irishgolfdesk.com nabídl klub County Mayo hru zdarma, pokud se McIlroyovi letos povede v Augustě vyhrát. Je to výjimečná příležitost, protože místní golfový bedekr označuje hřiště za nejlepší parkového typ v zemi. Podmínkou bude, že zájemci o volné poukázky se budou dopředu registrovat na klubovém webu.

McIlroy si na westportský areál dobře pamatuje, v roce 2005 tady jako šestnáctiletý získal titul amatérského mistra Irska. Nyní je mu čtyřiadvacet a bude se snažit o průlomový výsledek na Masters. Až dosud ho hrál pětkrát, jednou neprošel cutem a zbylá umístění jsou mezi 40. a 15. místem. Ano, až na patnácté klesl v onom roce 2011, i když po sobotě vedl o čtyři rány.

„Snažil jsem se být hráčem, kterým nejsem,“ přiznal s odstupem. „Snažil jsem se být totálně soustředěný a oproštěný od okolí, jako kdybych procházel tunelem. To jsem ale nebyl já. Mám rád si během hry popovídat, rozhlížet se po okolí a být celkově uvolněný.“ Konečných 80 ran dalo McIlroyovi velkou lekci. Využil jí už na následujícím majoru, US Open vyhrál. Předloni přidal druhý velký titul na PGA Championship a po minulé sezoně, kdy si dlouho zvykal na nové vybavení, je na Masters připravenější než kdy jindy.

.