ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

McIlroye čeká kritický pátek

17.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rory McIlroy

Když Rory McIlroy na druhé jamce trefil druhou ranou tak, že míč málem skončil v jamce eaglem, otázka zněla takto: vydrží s takovou fazónou až do konce? Totiž do konce turnaje, protože o tom, že pětadvacetiletý Severoir bude hrát prim v prvním kole Open Championship, byli přesvědčeni všichni.

“Na žádný turnaj nejezdím s očekáváním velkého čtvrtečního výkonu. To je den, kdy se snažíte najít rytmus a uplatnit vlastní herní styl,” pokrčil rameny nad tím, že se mu letos vstupy do turnajů spíš daří.

Přijde ale pátek. “To už určitá očekávání máte, zvlášť po dobrém skóre z předchozího dne,” pokračoval McIlroy. Pátek je v poslední době jeho kritickým dnem. Před týdnem na Scottish Open se ujal vedení výkonem 64 ran, stačila jedna předúplňková noc a přinesla sotva vysvětlitelné zhoršení na 78. “Je to tak celou tuhle sezonu,” ulevil si, “snad to za týden zmizí.”

Už několikrát si vítěz letošního BMW PGA Championship zkomplikoval situaci ve druhém dnu, ostatně i při zmíněném vítězství ve Wentworthu. Situace je tu znovu a McIlroy nechce přivolávat mraky. “Kdykoli za Open Championship zahrajete 66, musíte se z toho radovat,” soustředil se na odehrané kolo. “Na zítřek se opravdu těším,” přidal obvyklou frázi golfistů, ale tentokrát měla přece jen silnější význam.

Jedna věc bude jinak zcela jistě. Na pátek předpovídají meteorologové vítr a déšť. Takže konec idyly. “Měli jsme dokonalé podmínky na skórování,” připomněl lídr, že jeho trojice, v níž byli ještě Američan Jordan Spieth a Japonec Hideki Macujama, vyšla do hry skoro za bezvětří a jen několikrát se museli starat o to, odkud slabší poryvy větru jdou. “Byla to šance hrát birdie a já jsem jich šest proměnil,” dodal.

Důležité bylo i to, že nechyboval. Hřiště Hoylake vypadalo při práci těch nejlepších krotce, ale jiní se do jeho pastí chytali. Přestože nebylo tak tvrdé, jak linksy bývají, a na některých jamkách bylo možné bez problémů použít driver, jednoduchá práce to hlavně při přihrávkách na green nebyla. A právě v nich McIlroy exceloval.

Využil ke snížení skóre tří ze čtyř pětiparových jamek, nepovedlo se mu to jen na závěrečné osmnácté, protože v závěru už měly jeho odpaly z týčka menší přesnost. Pokaždé to ale dotáhl aspoň k paru.

McIlroyova páteční zhoršení z této sezony (aspoň o čtyři rány):
HSBC Champions (čtvrtek 65 – pátek 72)
Northwestern Mutual Golf Challenge (73 – 77)
Dubai Desert Classic (63 – 70)
Cadillac Championship (70 – 74)
Masters (71 – 77)
Wells Fargo Championship (69 – 76)
The Players Championship (70 – 74)
The Memorial Tournament (63 – 78)
Aberdeen Asset Management Scottish Open (64 – 78)

.

Počet přečtení: 1 256
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017