McIlroy ztratil trofej z U.S. Open

06.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Zatímco Tiger Woods přidal další trofej do své sbírky, Rory McIlroy ztratil svou nejcennější. Agentura Reuters přinesla zprávu, že McIlroy chtěl trofej z U. S. Open vystavovat na svých šesti posledních turnajích v sezóně. Agentura ISM, se kterou Rory dříve spolupracoval, nechala poslat onu trofej na hřiště Lake Maclaren Golf Club, aby byla k dispozici pro Shanghai Masters. Nikdo ji ale nevyzvedl. McIlroyova nová agentura, Horizon Sports, se nyní cennost mladé golfové hvězdy snaží najít.

„ISM nechala trofej poslat lodí ve speciálním ochranném boxu do Šanghaje, na hřišti, kam ji dopravili, ale v tu dobu nebyl již nikdo, kdo by ji vyzvedl, a tak si ji dopravci vzali zpět do skladu,“ řekl zástupce agentury Horizon Sports, Conor Ridge, který se také zkusil spojit s IMG, aby měli trofej k dispozici následující týden na HSBC Champions, protože měli v úmyslu vystavit ji v Sheshanu, jak tomu dělávali již v minulosti.

Podivnou shodou okolností mají trofej čínské úřady ve svém vlastnictví a zdá se, že ji nechtějí vydat. Ridge dodal, že byl informován čínskými úřady, že trofej nyní nevydají. Důvod zatím neudaly. Na případu tedy začala pracovat i Americká golfová asociace, USGA, zatímco IMG a Horizon spolupracují na tom, aby trofej úřady propustili. Do Číny dokonce poslali člověka, který měl cennost převzít přímo do vlastních rukou, ale nesetkali se s úspěchem.

McIlroy již naznačil, že něco postrádá, když byl dotázán, zda má trofej z U. S. Open při jeho zastávce na Hainan Island při příležitosti turnaje Omega Mission Hills World Cup. Nezbývá tedy, než mu držet palce, aby byla trofej navrácena do jeho rukou.


Aneta Zárubová