McIlroy se potýká s únavou na Dubai World Championship

11.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rory McIlroy prozradil, že únava, kterou pociťoval v posledních týdnech, může být i přetrvávající efekt zrádné horečky dengue. Druhý hráč světového žebříčku v pátečním kole turnaje Dubai World Championship skončil po dvou posledních bogey jednu ránu pod par. Celkově je po dvou kolech mínus sedm ran pod par a od Španěla Alvara Quirose ho dělí pět ran. Musí vyhrát pokud chce vystoupat na první pozici evropského finančního žebříčku před Luka Donalda.

McIlroy řekl, že ve čtvrtek obdržel výsledky svých krevních testů, které ukázaly, že má snížený počet bílých krvinek. Vysvětlil, že jediné, co mu teď zbývá, je hodně pít, aby zůstal hydratovaný a překonal únavu.

„Abych byl upřímný, necítím se tak špatně, ale včera jsem obdržel výsledky svých krevních testů, ukázalo se, že mám málo bílých krvinek,“ řekl po pátečním kole.

Vítěz letošního U. S. Open věří, že chytil lehčí variantu horečky dengue, když hrál v Jižní Koreji, nebo Číně na konci října. Horečka Dengue je přenosná komářím štípnutím hlavně v tropických oblastech. Může způsobovat horečky, vyrážku a bolesti v kloubech.

McIlroy ale také nevyloučil, že by se mohlo jednat o otravu z jídla. Zmínil jen, že je mu již dobře ale následné únavy se nemůže delší dobu zbavit. V sobotu má jít mladý Ir k lékaři a podle výsledků se rozhodne, jestli se zúčastní turnaje Thailand Golf Championship, který začíná příští týden. Vysvětlil, že jediným způsobem jak je možné se zcela uzdravit, je odpočívat, méně cestovat a rychle navrátit tělu zdraví.


Aneta Zárubová