McIlroy ožil aneb Víkend plný dokazování

27.05.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Byl to nabitý víkend plný velkého dokazování! V jeho čele stáli Adam Scott, Rory McIlroy, Jesica Korda, Klára Spilková a tak trochu i Marek Nový. Každý potvrdil něco zcela jiného, ale pro každého to v jeho kariéře bylo velmi důležité.

 

Adam Scott potvrdil, že se světovou jedničkou nestal jen díky matematice v žebříčku a zraněním předchůdce Tigera Woodse, a korunoval svůj první týden v roli golfového krále vítězstvím na turnaji PGA Tour.

„Možná jsem dostal sám sebe trochu pod tlak, když jsem se snažil hrát jako světová jednička,“ podotkl Australan, který zároveň jako první hráč získal tzv. Texas Slam. Dříve vyhrál akce v Houstonu (2007), Irvingu (2008) a San Antoniu (2010), nyní ve Fort Worth.

 

Rory McIlroy potvrdil, že golf stále umí a že ho »strašák« v podobě svatby s tenistkou Caroline Wozniackou hodně dusil. Jen ze sebe sňal břímě sňatku, už triumfoval na European Tour ve starobylém Wentworthu. „Nemohl jsem si přát víc, než vyhrát vlajkovou loď celé série,“ podotkl McIlroy.

Sázkové kanceláře už vypsaly kurzy na to, kdo zhrzenou Dánku nahradí: 3:1 má Roryho bývalá přítelkyně Holly Sweeney, 9:1 golfistka Michelle Wie, 40:1 tenistka Ana Ivanovič a 100:1 její kolegyně Serena Williams.

 

Jessica Korda dokázala přetavit talent a sportovní krev po rodičích ve třetí titul na LPGA Tour a druhý v letošním roce. „Miluju to tady. Miluju Alabamu, miluju tohle hřiště,“ jásala. Potvrdila, že udělala dobré rozhodnutí, když nešla ve šlépějích svého otce Petra Kordy a tenisovou raketu vyměnila za golfové hole.

Důvod, že se Jessica prostě jen nechtěla potit na kurtu, už dnes může budit pouze lehký úsměv. Změna trenéra a manažerské firmy nese ovoce. Bylo by skvělé ji vidět na červencovém Ladies European Tour na Dýšině. Její cena ale rostě každým dnem.

 

Klára Spilková se letos již podruhé umístila na Ladies European Tour v top 15 a potvrdila, že už zcela a bez diskusí patří mezi evropskou elitu. Dokázala, že je nejlepší hráčkou v historii českého golfu bez ohledu na pohlaví a zároveň že už může pomýšlet zcela vážně myslet na olympiádu v Riu de Janeiro.

Je dobře, že Spilková má na tour přítelkyni a manažerku. Je však velkou škodou, že nemá finanční prostředky na stálého a vyzkoušeného profesionálního kedíka. Možná by už předtím v Turecku získala vytoužený premiérový titul.

 


Marek Nový
dokázal, že s obrovskou pílí a kvalitním tréninkem se dá začít s velkým golfem i v pozdějším věku a že je možné dohnat zkušenější kolegy. Na turnaji Challenge Tour předvedl dvě kvalitní kola, jedno dokonce korunoval eaglem.

Z dvaasedmdesáti jamek se Nový dopustil jediné větší chyby v podobě double bogey a můžeme být jen zvědavi, jak si povede od čtvrtka na Kunětické Hoře. Měl by potvrdit, že na Challenge Tour má výkonnost. Doba potvrzování totiž nekončí.

.