McIlroy letos ještě neskončil

15.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I když si Rory McIlroy letos zajistil nejlepší místo na finančním žebříčku PGA Tour a stal se nejmladším hráčem, který vyhrál Order of Merit od roku 1980, plánuje zakončit tuto sezónu ve velkém stylu. Se svými výsledky a letošní hrou je samozřejmě spokojený, ale tím to pro něj zdaleka nekončí. Nespokojí se jen tak s něčím.

„Ještě mi tento rok stále zbývají dva turnaje a mým cílem je nadále se snažit a vyhrávat a vyhrát ještě jednou do konce roku,“ oznámil listu Independent. Tato pozice pro něj také znamená jistou úlevu, na turnaje UBS Hong Kong Open, kde bude obhajovat loňské vítězství, a DP World Championship Dubai, se může vydat bez zbytečného stresu a golf si užít. Třiadvacetiletý McIlroy je teprve druhým hráčem, který skončil na nejvyšších pozicích obou tour po Luku Donaldovi, kterému se to podařilo v roce 2011.

„Jsem moc rád, že mám na finančních žebříčcích takovou pozici, ale když se podívám na to, kolik mám kvalitních konkurentů, tak si myslím, že není rozhodně čas nějak usínat na vavřínech,“ dodal.  McIlroy si bere příklad z Colina Montgomerieho, který vyhrál Order of Merit osmkrát. Na evropském žebříčku se mu to podařilo po dvou letech, kdy byl pokaždé druhým hráčem. Podle svých slov si na začátku roku vytýčil několik cílů a nyní je moc rád, že je po veškeré té tvrdé práci může konečně odškrtnout.

 

Aneta Zárubová