Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MCGINLEY POJISTIL RYDER CUP PRO EVROPU

30.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Hrdinou dne se stal nováček v týmu Evropy Ir Paul McGinley, který získal potřebného půl bodu a pomohl tak Evropě k opětnovnému získání Ryder Cupu.

Jeden ze základních kamenů úspěchu evropského týmu byl v taktice, kterou nasadil kapitán Sam Torrance. Na začátek nedělních singlů totiž poslal nejprve zkušenější hráče, kteří měli zajistit potřebný dostatek bodů a klid pro nováčky v týmu McGinleyho a Price.
Tato taktika se ukázala být velmi úspěšná, protože Monty se v prvním zápase rozešel se Scottem Hochem již na 14. jamce a vyznačil tak cestu, kterou ostatní měli následovat.
Zápas č. 17 – Hoch vs. Montgomerie
Birdie na 1, 6, 7 a 10 jamce dostaly Montyho do 4 jamkového vedení, které potvrdil závěrečným birdie na jamce číslo 14. Tam se také rozloučil s Hochem, když vyhrál 5 a 4. Znamená to, že Monty stále zůstává neporažen ve svých dosavadních rydercupových kláních, když vyhrál 4 a remízoval 2 zápasy ve své dosavadní kariéře.
Zápas č. 18 – Toms vs. Garcia
Zdálo se, že Toms bude pro mladíčka Garciu snadnějším soupeřem, ale to by Sergio nesměl na sedmnácté jamce poslat svůj drajv do vody. V té době již Toms vedl o jednu jamku a druhou ranou ležel na greenu. Sergiovi nezbylo nic jiného než zápas ukončit.
Zápas č. 19 – Duval vs. Clarke
Mač byl doveden až na poslední green. Oba dva hráči nezahráli své příhry příliš dobře, ale oba se ze svých problémů dostali a tak tento duel skončil nerozhodně.
Zápas č. 20 – Sutton vs. Langer
Langer vyhrává jamky 5, 6, 8 a 10, vzápětí jednu ztrácí, ale získává opět náskok čtyř jamek na 13. Putt do paru na 15 jamce znamená další bod pro Evropu, když Langer vítězí 4 a 3.
Zápas č. 21 – Calcavecchia vs. Harrington
Od Marka Calcavecchii se čekalo mnohem více. Harrington zářil a výrazně zvítězil 5 a 4, když birdie na 14 jamce poslalo předčasně do sprch amerického golfistu. Z hlediska reálného času byl tento vítězný bod druhým v řadě, hned za Montyho prvním vítězstvím. Evropa tedy v tu chvíli vedla 10 – 8.
Zápas č. 22 – Cink vs. Bjorn
Zápas končí nešťastným bogey pro Cinka na 17. jamce – mimochodem zahrál jich v průběhu tohoto duelu přesně čtyři. Oba drajvy končí v roughu 17 jamky… Bjorn posílá druhou ránu do bunkeru, Cink vyklepává na fairway a třetí hraje do greenu. Špatný čip se pro Cinka stává osudným a prohrává s Bjornem 2 a 1.
Zápas č. 23 – Verplank vs. Westwood
Verplank je na 17. jamce druhou na greenu a dva putty znamenají vítězné birdie a zisk tohoto zápasu 2 a 1.
Zápas č. 24 – Anzinger vs. Fasth
Jamka číslo 18 a Fast vede právě o jednu jamku. Oba dva zahrají úvodní drajvy na fervej, ale Anzinger příhru kazí a konči v bunkeru. Fasth svou příhru také nezvládá a končí nad jamkou. Fantastický úder Anzingera z bunkeru znamená birdie, na které Fasth nemá odpověď. Duel tedy končí remízou.
Zápas č. 25 – Furyk vs. McGinley
Birdie na 17 jamce nechává oba borce „all-square“, tedy vyrovnané a zápas pokračuje na 18. Tam se z McGinleyho stává hrdina letošního Ryder Cupu, když tolik očekávaný „půl-bod“ vybojovává pod enormním tlakem puttem do paru. Jamka a zápas končí remízou a Evropa si připisuje 14,5 bodu, což ji už stačí k celkovému vítězství.
Zápas č. 26 – Love III vs. Fulke
Ryder Cup je rozhodnut a tak oba hráči souhlasí nedohrávat zápas a domlouvají se na remíze.
Zápas č. 27 – Mickelson vs. Price
Fanouškové se mohou zbláznit, když Price na 16 jamce posílá „in“ patnáctimetrové birdie. To stačí, aby se rozloučil s „věčně druhým“ Philem Mickelsonem. Tomu zbývají jen oči pro pláč – ostatně je na to již zvyklý…
Zápas č. 28 – Woods vs. Parnevik
Poslední duel je doveden až na poslední green, kde Woods míjí svůj putt do paru a zvedá Parnevikovo markovátko. Zápas je ukončen remízou. Evropa tedy vítězí v letošním Ryder Cupu 15.5 ku 12.5.

Pár ilustračních fotografií na dokreslení atmosféry:

[Gallery not found]