Matchplay mistrů – nechyběl ani Čejka!

07.07.2010 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky

Letošní pohár mistrů klubů ve hře na jamky proběhl také ve znamení slavnostního odhalení plastiky z dílny semilské golfové legendy. Robert Schovánek po prvním kole odhalil plastiku svého otce Jana Schovánka, která od dnešního dne zdobí hřiště ve Staré Boleslavi.

Ale zpět k jamkovce. Všechna kola byla vypsána na devět jamek a hrálo se samozřejmě do rozhodnutí. V mužské části pavouka se do finále propracoval přes Libora Frýsu (2/1), Jana Schovánka juniora (11. jamka) a Roberta Schovánka (rovněž 11. jamka) místní matador Josef Weigl. Z druhé strany pavouka pak Jakub Sopko přešel přes Lukáše Zemana (3/2), Karla Mallého (3/2) a Jana Čejku (10. jamka). Ve finále měl nakonec navrch Jakub Sopko a porazil Josefa Weigla 3/2.

V ženské části pavouka se přes Lenku Dominikovou (3/2) a Barbaru Handlovou (1/0) do finále dostala Michaela Pazderová. Na druhé straně pavouka Štěpánka Čížková porazila Ivu Rédlovou 3/1 a Vlastu Horákovou 5/3. Ve finále Michaele Pazderové stačilo sedm jamek na vítězství 4/2.

Turnaj hraný pod záštitou prezidenta České golfové federace Milana Veselého poznamenala bohužel nekázeň a neúcta některých přihlášených hráčů. Je to škoda. Jamkovka má absolutně úžasný náboj a není často k vidění. O tom, jak si váží podobných klání ve Staré Boleslavi svědčí nejenom perfektní organizace, ale také fakt, že jamkovku sledoval dvojnásobný počet diváků ve srovnání s finálovým kolem Alps Tour minulou sobotu na Haugschlagu.

Počet přečtení: 2 915