Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Marek Nový si zahraje European Tour na Madeiře

02.05.2014 | Pavel Poulíček - Czech Masters | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Marek Nový

První český golfista, který se letos objeví na European Tour, bude Marek Nový. Od 8. května ho čeká turnaj na portugalském ostrově Madeira.

„Marek spolupracuje s Relmost ProGolf Teamem. Dostal od nás hrací kartu. V plánu to bylo od začátku sezony. Rozehrával se na ProGolf Tour. Dostává se do tempa. Turnaj v Portugalsku je dalším stupínkem v jeho kariéře,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Nový letos absolvoval deset turnajů na ProGolf Tour, šestkrát prošel cutem. Nejlépe dopadl v tureckém Beleku, kde skončil dvacátý. „Tohle je moje první sezona, kdy mám vše naplánované a finančně pokryté. Stará se o mě manažer Áda Červinka, získal jsem sponzory. Celé to zastřešuje tým Relmostu. Mám k dispozici trenéra Davida Cartera. S ním bych chtěl prokonzultovat před odletem na Madeiru taktiku. Ještě jsem tam nikdy nehrál, vezmu si místního kedíka,“ řekl před odletem.

Cílem je projít cutem. Meta, která mu uvolní ruce. „Když budu hrát svůj golf, cut udělám. Mám na to, abych se dostal do TOP 50,“ předpovídá Nový.

Na sezonu se připravoval jako každý rok ve Španělsku, kde si zahrál tamní Gecko Tour. Téměř nic neměnil. Pravidelně pracuje se svým koučem švihu Kinem Navarrem. Čeká ho minimálně osm turnajů série Challenge Tour a dvě European Tour, po Madeiře srpnové Czech Masters na Albatrossu. Účast mu zajišťuje promotérská společnost Relmost. Jakékoli změny v programu mohou ovlivnit úspěchy na těchto turnajích, které by mu otevřely dveře k dalším hracím kartám.

„Do přípravy jsem přidal jedinou novinku a tou je spolupráce s psycholožkou. Učí mě zklidnit se, relaxovat a koncentrovat na hru, aby moje výkony byly stabilnější.“

Nový se zúčastní svého čtvrtého turnaje European Tour v kariéře, ale poprvé to bude mimo Česko. Předešlé zkušenosti nasbíral v rámci tří ročníků v Čeladné.

.