Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Marek Nový a Jessica Korda jamkovými mistry ČR 2006

25.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jednadvacetiletý Marek Nový a třináctiletá Jessica Korda se v Karlových Varech staly mistry České republiky na jamky. Nový ve finále jednoznačně zvítězil nad Michalem Čepelákem z RGC Mariánské Lázně 5/4. Jessica Korda svedla o mistrovský titul urputný souboj s patnáctiletou Kateřinou Růžičkovou z Ostravy a zvítězila až na 20. jamce.

Marek Nový z GK Líšnice si pro svůj první mistrovský titul došel přes Tomáše Kadlece, Karla Příhodu, Lukáše Tintěru a Michala Čepeláka. Souboj s Čepelákem ukončil na 15. jamce. Druhé místo získal Michal Čepelák, třetí Tomáš Kamas, čtvrté Stanislav Matuš.

Jessica Korda (GK Karlštejn) si pro svůj první titul došla přes Michálkovou, Šebestovou, Zuzanu Mašínovou a Růžičkovou. Jessica je velikým golfovým talentem, pečlivě a důsledně vedený svým otcem. Druhé místo získala Kateřina Růžičková (PGCO), třetí Edita Nechanická (RGCML)

Jessica Korda s Kateřinou Růžičkovou (dohromady pouhých 28 let) došly až na 20. jamku. Růžičková musela na osmnácté jamce druhou ránu vyklepávat z lesa, Korda byla druhou vpravo na greenu, asi 20 metrů od jamky. Růžičková si přihrála dva metry před vlajku, Korda svůj dlouhý putt málo nahrála a skončil kousek za míčem soupeřky. V této vypjaté chvíli obě svůj putt fantasticky proměnily a šlo se dále. Rozhodla druhá rána na 20. jamce, kterou Růžičková zahrála do levého bunkeru. Korda svůj míč položila asi osm metrů za vlajku. Růžičková úder z bunkeru přetáhla. Korda proměnila dva putty a zvítězila.

Mistrovství se po všech stránkách vydařilo. Ukázala se v plné síle generační výměna, přičemž nynější mladí hráči hrají už zase jiný golf. Vyřazený Cyril Suk (který na svoji kůži zažil pravidlo, že vítěz kvalifikace nikdy nepostoupí) hrál v prvním dni 66 úderů, to je ve Varech o ránu nad rekord hřiště. V poslední čtveřici byl „nejstarší“ pozdější vítěz Marek Nový.

Zkušení Holub a Svoboda neprošli kvalifikací. Zkušené Dorníková a Mašínová skončili na holích o více jak deset let mladších hráček. Pravda, z jamkovky nelze zase až tak moc věštit, je hodně o náhodě, štěstí a o tom, kdo na koho narazí. Ale že MČR na jamky vládlo to nejčerstvější mládí je neoddiskutovatelné a je to příslib zajímavých bojů o titul mistra na rány.

Loňský titul z Čeladné obhajoval Jakub Stanislav, kterého v druhém kole vyřadil Stanislav Matuš. Loňská mistryně Stanislava Samková neobhajovala, přešla mezitím k profesionálům.

Mistrovství vládlo slunečné, velmi horké až dusné počasí.

PAVOUK MUŽI
   
PAVOUK ŽENY

Z archivu Golf.cz: MČR 2005
  
MČR 2004
     
MČR 2003   
MČR 2002