Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Luke Donald potěšil kapitána

06.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Mladý Luke Donald měl motivaci jasnou – dokázat, že „divoká karta“ pro Ryder Cup mu náleží právem. Na švýcarském hřišti pak rozehrál doslova koncert, když v každém ze čtyř kol dokázal zahrát sedm biride a přidal ještě dva eagly. Bernharda Langera tak určitě svým výkonem potěšil.

Europena PGA Tour – Omega European Masters
Crans-sur-Sierre Golf Club, Švýcarsko

Jen týden poté, co byl kapitánem Bernhardem Langerem vybrán do rydercupového týmu díky divoké kartě se mladý Luke Donald odvděčil za tuto šanci. Na turnaji Omega European Masters, který se konal ve švýcarském Crans-sur-Sierre Golf Clubu prokázal výbornou formu.
Do finálového kola vycházel ze druhé pozice společně se Sergio Garcíou, o jedinou ránu zpět za španělským veteránem Miguelem Angelem Jiménezem. V poslední skupině se ke spokojenosti kapitána Langera sešli hned tři hráči, kteří by za týden měli reprezentovat Evropu při prestižním klání proti Spojeným státům. Ovšem Angličan ukázal svým protihráčům, že i přes svůj mladý věk je již ostříleným borcem. Eagle na první jamce nedělního kola ho vytáhl do vedení a to již nechtěl opustit. Jakékoli své zaváhání dokázal na další jamce okamžitě kompenzovat a jeho soupeři na tento tlak nenacházeli odpověď. Luke Donald si tak v pohodě došel již pro druhé turnajové vítězství na evropské PGA Tour v tomto roce.
„Bylo to perfektní, že jsme se v jedné skupině sešli hned tři hráči z Ryder Cupu,“ zářil šťastný Donald. „Já jsem především spokojen s tím, že jsem dokázal oprávněnost mé nominace.“
Angličan tak narážel především na pochybovačné hlasy, které se objevily po jeho výběru do týmu pro Ryder Cup. Jeho vítězství ve Švýcarsku by však mělo být dostatečně silným argumentem, který hovoří v jeho prospěch. „Americkému týmu jsme tímto dali jasně najevo, že jsme na Ryder Cup výborně připraveni.“
Miguel Angel Jiménez rozhodně neměl svůj den, což se občas stává. Především jeho putter nepůsobil ani zdaleka tak silně jako v předchozích kolech. Nakonec o pět ran zaostal za Donaldem a vybojoval druhé místo.
Také Sergio García dlouho pomýšlel na vyšší příčky, ale 72 ran ve finálovém dni stačilo pouze na dělené třetí místo. Obhájce titulu Ernie Els pak skončil sedmý. Skvělý finiš měl Robert Coles, který díky vynikajícímu výkonu 64 v posledním kole obsadil dělené třetí místo a zajistil si PGA kartu i pro příští rok.
Luke Donald dokázal v každém ze čtyř kol zahrát sedm birdie a také díky nim si na své konto připsal vítěznou prémii ve výši 266 tisíc dolarů.

Výsledky:
1. Luke Donald -19 (67-67-65-66)
2. Miguel Angel Jiménez -14 (65-67-66-72)
3. Sergio García -13 (66-65-68-72)
3. Robert Coles -13 (70-68-69-64)
3. Eduardo Romero -13 (68-67-67-69)
[Gallery not found]