Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA – KRÁTKÉ OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULOU SEZÓNOU

23.12.2001 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

O ženské profesionální tůře se toho moc neví, pravděpodobně také proto, že se o ní příliš nepíše. Takže tentokráte děláme výjimku a krátce se vrátíme k uplynulému ročníku LPGA, ve kterém bylo k vidění mnoho zajímavých momentů.
Nejlepší hráčkou byla bezpochyby Švédka Annika Sorenstam, která v průběhu roku dokazovala svou výbornou formu, korunovanou fantastickým výkonem 59 ran na turnaji Standard Register PING ve Phoenixu. Jako první žena tak pokořila na profesionální soutěži magickou hranici 60 ran. Společně se svým caddiem Terry McNamarou, který pro ni začal pracovat před dvěma lety vytvořili skvělou dvojici, která byla jen těžko k poražení. Zdá se, že i Annika se pod jeho křídly začíná uvolňovat a bylo jí možno vidět usměvavou mnohem více než kdykoli předtím.
Správný „comeback“ se podařil Jihokorejské slečně Se Ri Pak, která zůstala v minulé sezóně 2000 bez jediného vítězství. Najala si nového kouče, caddieho a denně trénovala dvoufázově – a vyplatilo se. Vyhrála hned první turnaj sezóny a poté přidala i další tři triumfy, mimo jiné i ženský British Open.
Také LPGA měla svůj „woosnamovský skandál“ – to když Chuck Hoersh (caddie od Sofie Gustafson) prohlásil, že takovou chybu, jakou udělal Miles Byrnes by on v životě neudělal. O pár týdnů později však svému chlebodárci pěkně zatopil, když si nevšiml, že Sofie jde do rozehrávky s Laurou Davies a nechal se svézt na vozíku. Tohle svezení stálo Sofii zápas a jemu vysloužilo přezdívku „Cartman“.
Nejlepší turnajem byl určitě zmiňovaný Standard Register PING ve Phoenixu a to nejen díky famóznímu výkonu Anniky, ale i díky Se Ri Pak, která vymazala náskok osmi ran na Švédku v posledním kole. I když nakonec nedokázala vyhrát určitě tímto svým výkonem Anniku postrašila.
Za naopak naprosto nejhorší propadák sezóny byl považován exhibiční turnaj Battle of Bighorn, kterého se účastnily Karrie Webb a Annika, spolu s Davidem Duvalem a Tigerem Woodsem. Někteří komentátoři se shodli na tom, že chabé výkony všech účastníků by mohly mít za následek přejmenování turnaje na Battle of Big Bore (Bitva velké nudy).
Mezi momenty, které se nesmazatelně vepsaly do historie letošní LPGA Tour byla chvíle, kdy se účastnice turnaje ve Phoenixu připravovaly na svůj start, ale v jedné chvíli bylo vidět většinu z nich, jak zírají na výsledkovou tabuli. Bylo to v době, kdy Annika končila svou hru a všechny její soupeřky s obdivem sledovaly, jestli se jí podaří prolomit hranici 60 ran. A dokonce zapoměly i na své rozcvičování. Annice se to, jak víme, podařilo a v okamžiku byla zahrnuta mnoha gratulacemi od svých soupeřek. Fantastická chvíle.
Závěrem se již podívejme na konečnou výsledkovou listinu podle výher a doufejme, že souboje Anniky Sorenstam, Karrie Webb či Se Ri Pak budou sledovány a komentovány pozorněji, než tomu bylo doposud.
Pořadí (sezóna 2001):
1. Annika Sorenstam ( 2.105.868,- USD)
2. Se Ri Pak ( 1.623.009,- USD)
3. Karrie Webb ( 1.535.404,- USD)
4. Lorie Kane ( 947.489,- USD)