LPGA – první major – ANA Inspiration

28.03.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Pernilla Lindberg

Pernilla Linberg

LPGA Tour – ANA Inspiration, Rancho Mirage, Kalifornie, USA (29.3 – 1.4.2018, časový posun -8 hodin)

Pondělí – dohrávka play off
Nedělní rozehrávka skočila po čtyřech jamkách. Další čtyři jamky hrály Švédka Pernilla Linberg a Korejka Inbee Park, než se rozhodlo ve prospěch Švédky. Na osmé jamce zahrála Lindberg rozhodující devítimetrový putt do birdie a mohla oslavovat své první vítězství v LPGA a ještě k tomu v majoru. Za vítězství obdržela prémii 420.000 dolarů.

Konečné pořadí

 

LindPark

Pernilla Lindberg a Inbee Park

Neděle – 4. kolo
Turnaj zůstal nedohrán.
Tři hráčky skončily po čtvrtém kole na skore -15. Pernilla Linberg, Jennifer Song a Inbee Park.
V následující rozehrávce vypadla na třetí jamce Jennifer Song. Na čtvrté jamce zahrály Park i Lindberg par, play-off pak muselo být pro tmu přerušeno. Obě hráčky budou pokračovat v pondělí ráno v 8 hodin místního času.
Jessica Korda se na závěr výrazně zlepšila. Zahrála eagle, osm birdie, dvě bogey a double bogey, celkem 66 ran, šest pod par. S konečným skore -14 obsadila krásné 4. místo. Stejně tak  se Nelly Korda v posledním kole zlepšila o čtyři údery, hrála 67 ran a skončila třináctá (-10).
Lexi Thompson se umístila na 20. místě (-7).

Další umístění:  4. A.Jutanugarn (-14), 6. M.Jutanugarn, Hull (-13), 9. Masson (-11), 16. SY Ko (-8), 20. Lydia Ko (-7), 25. Feng (-6), 30. Wie, Chun (-5), 40. Nordqvist (-3), 48. Ryu, Henderson (-2), 75. Parker (+11).

Konečné pořadí

.

Lindverg2k

Pernilla Lindberg

Sobota – 3. kolo
Švédka Pernilla Lindberg  (-14) si jde pro vítězství. Vede už třetí kolo. Na druhou Amy Olson (-11) má náskok tří úderů. O třetí pozici (-10) se dělí šestice hráče, mezi kterými jsou Moriya Jutanugarn, Inbee Park a Charley Hull.
Jessica Korda se zhoršila o pět úderů, hrála 73 ran, ztratila 7 pozic. Do posledního kola vstoupí z 10. místa (-8). Nelly Korda ztratila také 7 pozic. Po výsledku 71 ustoupila na 22. místo (-5).
Lexi Thompson zůstává pozadu, je na 17. pozici (-6).

Další pozice:  10. Feng (-8), 12. A.Jutanugarn,  (-7), 32. Nordqvist, Lydia Ko (-3), 41. Wie (-2), 49. Henderson (-1).

Leaderboard

.

Lindverg2k

Pernilla Lindberg

Pátek – 2. kolo
Pernilla Lindberg zůstala ve vedení, přidružila se k ní Korejka Sung Hyun Park (obě -12).
Jessica Korda zlepšila svojí pozici o jeden schůdek, nyní je na 3. místě (-9). Nelly Korda si také polepšila, hrála 69 ran a postoupila na 15. místo (-4).
Lexi Thompson si naopak pohoršila o čtyři údery a ustoupila na 15. pozici (-4).

Další pozice: 4. Hull (-7), 11. Inbee Park (-5), 15. Lydia Ko, Masson, M.Jutanugarn (-4), 26. A.Jutanugarn, Feng (-3), 34. Wie (-2), 41. Nordqvist (-1), 63. Parker (+1).
Cutem neprošly: Lincicome, Li (a), Ciganda, Reid, Icher, Yang, Asok, Pedersen, Hall, Uribe, Davies, Madsen.

Leaderboard

.

LindbergPernillaGetty

Pernilla Lindberg

Čtvrtek – 1. kolo
Čistým sedm birdie postavilo Švédku Pernillu Lindberg (-7) na první místo výsledkové listiny prvního kola ANA Inspiration. O druhé místo (-6) se dělí Japonka Ayako Uehara se Španělkou Beatriz Recari.

Jessica Korda zahájila skvěle. Hrála osm birdie a tři bogey, 67 ran a usadila se na 4. příčce. Její sestra Nelly hrála jeden úder pod par, 71 ran, což stačí na 36. místo (-1).
Pozornost byla upřena na Lexi Thompson, které zde loni uteklo vítězství známým pravidlovým incidentem o pohnutém míčku. Thompson, která je jednou z favoritek turnaje však nejevila jakékoli známky následků. Odehrála skvělé kolo s pěti birdie a jediným bogey, 68 ran, čtyři pod par. S tímto výsledkem je na 7. místě (-4), pohodlně na dostřel od čela turnaje.

Obhájkyni loňského vítězství So Yeon Ryu se start nevydařil. Hrála tři bogey bez jediného birdie, 75 ran a je na 94. místě (+3).

Další pozice: 7. Kerr, Chun (-4), 13. Hull, HY Park (-3), 20. Li, Henderson, Lydia Ko, Phatlum, SY Kim, Inbee Park,M.Jutanugarn, Creamer (-2), 26. Feng, IK Kim, Reid, Muňoz (-1), 56. Parker, Ernst, S.Lewis, A.Jutanugarn, Masson, Gal (E), 73. Lincicome, Matthew, Nordqvist, Tseng (+1), 87. Hall (+2), 94. Wie (+3).

Leaderboard

.

logo129Úvod
ANA Inspiration je první z pěti major turnajů sezóny LPGA. Hlavním sponsorem je All Nippon Airways (ANA), který nahradil předchozího sponzora Kraft Nabisco.

Vysoká dotace a statut majoru zajistil skvělé obsazení. Ze světové špičky nechybí nikdo. Na startu budou Feng, Thompson, Ryu, SH Park, IK Kim, Nordqvist, Chun, Inbee Park, sestry Korda, sestry Jutanugarn, Wie, Masson, Ciganda, Davies, Henderson, Hull, Lydia Ko i JY Ko a další.

Na tomto majoru se loni odehrála dnes už slavná pravidlová nehoda Lexi Thompson s posunutým míčkem na jamkovišti, která ji připravila o vítězství a vyvolala bouřlivé reakce na celém světě.

Hraje se na hřišti The Dinah Shore Tournament Course v Mission Hills Country Clubu, 190 km východně od Los Angeles. Hřiště má par 72 a délku 6.184 metrů.

Dotace turnaje je 2,8 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka So Yeoun Ryu.

Hráčky se mohou těšit na zanícené publikum. Dějiště turnaje je každoročním poutním místem lesbiček a bisexuálek. Každoročně jich do nedalekého Palm Springs na Dinah Shore Weekend dorazí tisíce.

Leaderboard

Odkazy:      Dinah Shore     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Loňské zpravodajství