Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LOVEŮV DRTIVÝ FINIŠ

31.03.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Drtivý finiš Davise Love III v nepříznivých větrných podmínkách ho letos již podruhé dovedl k vítězství na US PGA Tour. Tentokráte na turnaji Player´s Championship v TPC Sawgrass.
Annika Sorenstam pak byla pokořena francouzskou kolegyní Patricií Meunier-Lebouc na Kraft Nabisco Championship.

US PGA Tour – The Player´s Championship
TPC at Sawgrass, Ponte Vedra Beach, Florida
Pátým majorem je občas nazýván The Player´s Championship. Tradiční turnaj na tradičním hřišti v TPC at Sawgrass měl nabité startovní pole. Čekalo se, že formu před blížícím se „ostrým“ majorem US Masters zde bude předvádět především Tiger Woods. Nicméně ten se v celém průběhu turnaje hodně trápil.

Tím, kdo zaútočil zezadu na vedoucí dvojici Harrington – Haas v posledním kole byl Davis Love III. Zahrál famózní závěrečné kolo, když prošel hřištěm bez jediného bogey, přidal šest birdie a jeden eagle a zapisoval 64 ran. Na takovýto finiš nebyl nikdo připraven. V nesmírně těžkých větrných podmínkách to byl opravdu životní výkon. „Byla to nejlepší runda jakou jsem kdy v takovýchto podmínkách zahrál“, usmíval se šťastný vítěz. Potvrdil, že mu útok ze zadních pozic vyhovuje mnohem lépe, než když musí obhajovat první místo ve finálovém kole. Podobně totiž zvítězil i na Pebble Beach a na svém kontě tak má již 16 vítězství v kariéře. Na jeho účet přibylo 1,17 milionu dolarů. Posílil také své sebevědomí před blížícím se US Masters.
Výsledky:
1. Davis Love III (70-67-70-64) -17
2. Jay Haas (68-70-67-72) -11
2. Padraig Harrington (67-68-70-72) -11

LPGA – Kraft Nabisco Championship
Mission Hills, Rancho Mirage, Kalifornie
Na ženské LPGA se zrodilo překvapení, když první major turnaj sezony Kraft Nabisco Championship nevyhrála podle očekávání Annika Sorenstam, ale její francouzská kolegyně Patricia Meunier-Lebouc. Na poslední jamce měla náskok dvou ran před Annikou a dala tak vzpomenout na British Open 1999, kdy její krajan Van de Velde prohospodařil svůj náskok tři ran a prohrál tento major.
Tomu se však Meunier-Lebouc chtěla vyhnout a i přes trojputt na závěrečné jamce zvítězila o jedinou ránu před světovou jedničkou. Ta chtěla vytvořit na Francouzku tlak, ale její drajv na osmnácté jamce skončil ve fervejovém bunkeru a následný birdie putt z foregreenu v jamce neskončil. Annika však svůj boj prohrála již dříve chybami na 13 (troj-putt) a 14 jamce (drajv do vody).
Patricia Meunier-Lebouc si na závěr vychutnala tradiční koupel v místím jezírku společně se svým manželem a kedíkem.
Výsledky:
1. Patricia Meunier-Lebouc -7
2. Annika Sorenstam -6
3. Lorena Ochoa -5
[Gallery not found]