Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LOVE VÍTĚZÍ V HARBOUR TOWN

22.04.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Davis Love III se již potřetí v této sezóně a popáté na tomto turnaji radoval z vítězství na MCI Heritage. Na evropské PGA Tour byl úspěšný Švéd Fredrik Jacobson na Algarve Open.

US PGA Tour – MCI Heritage
Harbour Town

Ani Velikonoční svátky nezastavily slavnou US PGA Tour a tak se na hřišti Harbour Town sešli přední hráči, aby zde změřili své síly po US Masters na turnaji MCI Heritage. Nestartovala zde ta nejužší světová špička, ale Ernie Els či Davis Love III byli zárukou kvalitní soutěže.
Do posledního kola vystartoval nejlépe Ernie Els, když na první devítce stihl zahrát jeden eagle a čtyři birdie. Zdálo se, že se jeho forma ze začátku roku vrací zpět. Ale tento pocit se rázem rozplynul, když na závěrečných třech jamkách ztratil hned čtyři rány. Nejprve mu na čtrnácté jamce jen chloupek chyběl k tomu, aby zahrál chip-in birdie a potom přišla tragédie na jamce číslo 16. První drajv poslal za hranice hřiště (později tvrdil, že jeden z diváků údajně jeho míč odkopnul do autu schválně) a double bogey ho neminulo. Svůj pád z předního místa dokonal na posledních dvou jamkách, na kterých hrál bogey.
Cesta byla tedy otevřena pro kohokoli. Svou příležitost chytil pevně do rukou Woody Austin. Ten měl na posledním greenu možnost rozhodnout svém vítězství, ale zalekl se. Neproměnil krátký putt a tak se muselo o vítězi turnaje rozhodnout v rozehrávce. V ní se měl utkat s Davisem Lovem III, který na 18 jamce zahrál chip-in a ten mu zajistil pokračování boje o prvenství.
Poté, co Austin minul velmi nadějné putty na vítězství na druhé a třetí jamce play-off rozhodnutí přišlo na následujícím greenu. Davis Love poslal skvělou příhru, která se odrazila od praporkové tyče a doklepnutí míčku do jamky znamenalo Loveovo třetí vítězství v této sezóně a jeho páté na tomto turnaji.
„Toto místo je na mě velmi přívětivé“, tvrdil šťastný vítěz Davis Love III po svém dalším titulu zde, když slavil vítězství již v letech 1987, 1991, 1992 a 1998. Na jeho konto přibylo za letošní triumf 810 tisíc dolarů.
Alex Čejka znovu neprošel cutem, když skončil jedinou ránu před branami finálových bojů. V druhém kole byl po 11 jamkách již na výsledku mínus šest, ale dvě double bogey v závěru mu do závěrečného finále uzavřely cestu.
Výsledky:
1. Davis Love III 271 (-13)
2. Woody Austin 271 (-13)

European PGA Tour – Algarve Open
Vale de Lobo, Portugalsko

Po několika týdnech přestávky se rozběhla také evropská golfová profesionální soutěž turnajem Algarve Open na hřišti Vale de Lobo v Portugalsku.

Na něm se nejlépe dařilo 28letému Švédovi Fredriku Jacobsenovi, kterému k vítězství pomohl fantastický eagle na předposlední jamce. Bylo to Švédovo druhé vítězství v této sezóně a o jedinou ránu tak porazil Walesany Bradleyho Dregde, Jamie Donaldsona a Angličana Briana Davise. Švéd předváděl skvělou hru kolem greenů a ta mu pomohla k dalšímu triumfu v této sezóně, když se předtím radoval na Omega Hong Kong Open.

Výsledky:
1. Fredrik Jacobson 283 (-5)
2. Bradley Dredge, Jamie Donaldson, Brian Davis 284 (-4)
[Gallery not found]