LOVE VÍTĚZÍ NA PEBBLE BEACH

10.02.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Naposledy se z vítězství radoval Davis Love III právě tady na Pebble Beach v roce 2001. Po dvouletém čekání mohl opět zvednout trofej nad hlavu… Dramatický závěr měl i ANZ Championship v Austrálii, kde se z vítězství radoval Angličan Paul Casey

US PGA Tour – AT&T Pebble Beach National Pro-Am
Pebble Beach, Kalifornie
Pebble Beach Pro-Am je turnajem známým pro svůj netradiční formát hry. Na stejném hřišti se totiž vedle nejlepších profesionálů objevují také známé osobnosti společenského, kulturního či sportovního života a vytvářejí spolu soutěžní dvojice. Jména jako Bill Murray, Wayne Gretzky či Kevin Costner již pravidelně figurují ve startovní listině. Mimo týmovou část probíhá i soutěž jednotlivých profesionálů, kteří se na třech hřištích v Pebble Beach Golf Links pokoušejí proklouznout do finále. Tři kola kvalifikace se hrají na Poppy Hills GC, Spyglass Hill GC a Pebble Beach Golf Links. Pouze těch 60 nejlepších profesionálů a 25 týmů má právo hrát finálové kolo.
Do toho vstupoval z prvního místa veterán Davis Love III, který zde vyhrál v roce 2001 a tehdy tím ukončil svou tři roky trvající pauzu bez vítězství. Od té doby žádný další turnaj nevyhrál a tak se čekalo jak se s tímto tlakem vyrovná. „Je mnohem těžší udržet se na první pozici, než útočit ze zadních pozic“, říkal před posledním kolem Love. Tom Lehman, Mike Weir a Tim Herron byli těmi, kteří na něj z těchto pozic útočili a v jednu chvíli se zdálo, že Love tomuto tlaku neodolá. To když na šestnácté jamce zahrál bogey, kterým se dostal na úroveň Lehmana. Další veterán Lehman však minul velmi dobrou šanci na birdie na závěrečné jamce a tím si podepsal ortel. Love totiž své birdie na osmnáctce proměnil a tak se Davis Love mohl radovat z již druhého titulu na Pebble Beach. Na druhém místě skončil Tom Lehman a o třetí pozici se rozdělili Weir a Herron.
Obhájce titulu Matt Gogel neprošel cutem a byl klasifikován jako 156.
Alex Čejka asi také nebyl spokojen se svým 100. místem.
Výsledky:
1. Davis Love III (72-67-67-68) -14
2. Tom Lehman (68-70-70-67) -13
3. Tim Herron (69-69-72-66) -12
3. Mike Weir (67-74-67-68) -12

European PGA Tour – ANZ Championship
New South Wales GC, Austrálie
Angličan Paul Casey získal svůj druhý titul na evropské PGA Tour, když odrazil velmi intenzivní útoky především domácích australských golfistů v posledním kole. Turnaj se hraje modifikovaným stablefordovým systémem, kde za výsledek na jamce golfista obdrží určitý počet bodů.
Casey zahrál v posledním kole 71 ran a celkově 45 bodů. Mohutně finišoval především domácí Stuart Appleby, který si mohl na poslední jamce vynutit rozehrávku. Jeho krátký čip na eagle však v jamce neskončil. Ani ten by mu však nakonec nepomohl, protože Casey završil své vítězství berdíkem na závěrečné jamce. Paul Casey, někdejší reprezentant ve Walker Cupu si tak připsal na své konto další vítězství.
Výsledky:
1. Paul Casey (8-10-21-6) 45
2. Stuart Appleby (16-2-15-8) 41
2. Nick O´Hern (10-12-8-11) 41

[Gallery not found]