Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LOVE, LOVE, LOVE

11.08.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Počtvrté v této sezóně se Davis Love III může pochlubit prvenstvím na turnaji US PGA Tour a vystřídal tak Woodse na vrcholu PGA Money List. Ian Poulter zase povzbudil své sebevědomí před majorem vítězstvím na Nordic Open v Dánsku.

US PGA Tour – The International
Castle Pines GC, Castle Rock, Colorado
Turnaj International v Castle Rocku v Coloradu je jedním z velmi oblíbených zastavení na americké profesionální tůře. Zlí jazykové tvrdí, že je to hlavně díky legendárním mléčným koktejlům prodávaným v místním klubovém baru.
Mimo to je mezi hráči populární hlavně zdejší hřiště – Castle Pines. To leží v pohoří Rocky Mountain a díky nadmořské výšce a řidšímu vzduchu tady míče létají až o 15%dále. V hlasování mezi hráči na US PGA Tour se toto hřiště vždy objevuje mezi těmi nejlepšími.

Dalším důvodem, který přidává tomuto turnaji na oblibě je odlišný formát hry. Na rozdíl od většiny turnajů na americké sérii, které se hrají na rány se International počítá upraveným Stablefordovým systémem. Znamená to, že hráči dostávají za určitý výsledek na jamce určitý počet bodů – za albatros osm, za eagle pět, za birdie dva, par je bez bodu, bogey odečítá jeden a jakýkoli další výsledek odečítá hned tři body.
Není pochyb o tom, že tento formát vyhovuje především hráčům jako Davis Love III, tedy golfistům s agresivním pojetím hry. Love vedl po prvních dvou hracích dnech o deset bodů a tak se zdálo že ostatní hrají jen o stříbro.
Davis Love III byl naprosto dominantní postavou tohoto turnaje.
V prvních dvou kolech si vytvořil takový náskok, že by pouze jeho totální kolaps ve víkendových dnech mohl změnit pořadí na vrcholu výsledkové listiny.

Úctyhodný výkon předvedl především v pátečním kole, ve kterém jeho skorekarta obsahovala mimo jiné i tři eagly – tedy vyrovnání rekordu US PGA Tour v jejich počtu v jednom kole.

Ani poslední den nenechával nic náhodě, když na prvních třech jamkách zahrál tři birdie a definitivně tak pohřbil jakékoli teoretické naděje svých soupeřů na vítězství v tomto turnaji.
Souboj o druhé místo byl o mnoho dramatičtější a nakonec si stříbrnou pozici mezi sebe rozdělili Retief Goosen a Vijay Singh.
Davis Love svým čtvrtým triumfem v letošní sezóně vyrovnal počet vítězství Tigera Woodse. Nicméně na PGA Tour Money List poskočil ze čtvrtého na první místo a Tiger Woods je v tuto chvíli druhý.
Výsledky:
1. Davis Love III (19-17-5-5) 46
2. Retief Goosen (2-15-9-8) 34
2. Vijay Singh (4-15-9-6) 34

34. Alex Čejka (4-6-4—-2) 12

PGA Tour Money List

1. Davis Love III 5.122.038 USD
2. Tiger Woods 4.810.496 USD
3. Vijay Singh 4.494.224 USD

63. Alex Čejka 771.758 USD


European PGA Tour – Nordic Open
Simon´s GC, Copenhagen, Dánsko
Evropská profesionální série pokračovala ve Skandinávii, přesněji na turnaji Nordic Open v Simons Golf Clubu blízko Kodaně.
V průběhu dne se skóre měnilo jako na houpačce. Jedno však zůstávalo jisté – Poulter si náskok jedné rány vždy nějak udržel.

Jeho slabší chvíle přišla na posledních dvou jamkách, kdy nevyužil šancí na birdie a dal tak příležitost Montymu.

To by však Skota musel jeho putter poslouchat lépe. Montgomerie se tedy umístil na druhém místě, o jedinou ránu za vítězným Poulterem.

Pro Iana Poultera to bylo již druhé vítězství v letošním ročníku European PGA Tour a celkově páté v jeho kariéře.
Před blížícím se posledním major turnajem PGA Championship je to pro Angličana jistě velké povzbuzení.
Výsledky:
1. Ian Poulter (68-67-65-66) -22
2. Colin Montgomerie (70-65-64-68) -21
3. Stephen Gallacher (71-65-69-63) -20
3. Soren Hansen (71-66-62-69) -20
3. Gregory Havret (68-63-69-68) -20
[Gallery not found]