Loreta Golf Club Pyšely odstartoval

01.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dvoutisícové středočeské město Pyšely v malebné posázavské krajině má ode dneška golfové hřiště. Na ploše 65 hektarů se na jihu města rozkládá mistrovská osmnáctka s parem 72 a délkou kolem 6.000 metrů.  Loreta GC Pyšely dnes otevřel driving a restauraci. Do konce měsíce otevře prvních devět jamek, o měsíc později mají být k disposici všechny.

Hřiště se jmenuje Loreta podle kapličky na nedalekém vršku, která je kopií kaple z italské Lorety. Logo hřiště je kombinací městského znaku Pyšel, orlího křídla rodu Halleweilů a golfového míče.

Před sedmi lety se začalo s administrativní realizací hřiště, před devatenácti měsíci přišlo první kopnutí do země, před devíti měsíci přišlo první osetí a dnes se otevírají první  tréninkové a klubové prostory.

Na pomoc výstavbě hřiště a zázemí přišlo z evropských fondů 44 milionů korun. Zbytek museli zajistit majitelé ze svých zdrojů a dodavatelských úvěrů.

Majitelé jsou pyšní na fakt, že všechny pozemky hřiště jsou v jejich vlastnictví, žádný není v pronájmu a nejsou na nikom jiném závislí. Vodu přivedli až ze 2,5 km daleké Sázavy.

Pohled do rodného listu říká, že otci a majitelé hřiště jsou dva místní usedlíci Martin Kříž a Martin Zaradička. Architektem hřiště je slovutný Angličan Keith Preston, který u nás již postavil Ypsilonku a Albatross. Hřiště realizoval Bohuslav Shejbal, který má za sebou stavbu hřiště na Černém mostě.

Skutečnost, že oba majitelé jsou místními usedlíky, v kontaktu s místními obyvateli, které potkají na poště, v sámošce nebo hospodě, má příznivý vliv na společenskou atmosféru vzhledem k hřišti. Však také padesátka současných členů je z Pyšel a nejbližšího okolí.

Klubou strategii deklarovali majitelé jasně. Chtějí velkou členskou základnu, budou preferovat členy a klubový život, jsou připraveni na děti, nechtějí žádné virtuální kluby a překupníky fíček. Doživotních členů již mají 250 a ročních členů přes tři stovky.

Pro členy a návštěvníky je k dispozici bohaté zázemí. K samozřejmé klubovně, restauraci a Pro-shopu jsou k dispozici spa, masáže a ubytování. Je tu i dětské hřiště.

Profesionálem v  resortu je člen PGA Jakub Važanský.

Loreta Golf Pyšely je také jedním ze čtyř míst, kde bude působit dětská akademie Tomáše Slavíčka, kterou odborně vede jeden z našich nejlepších profesionálů Petr Štrougal.

Hřiště je opravdu dobře dostupné, z centra Prahy je dosažitelné autem do 40 minut klidné jízdy po dálnici a staré benešovské, nebo z druhé strany po staré táborské.

Vyzkoušejte.

Odkazy: … Loreta GC PyšelyMísto na satelitní mapě

.