ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Líšnice oslavila 85 let

23.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfový klub Líšnice byl založen 28. listopadu 1928 a je jedním z nejstarších na českém území. Zakladateli byli Jaroslav O. Franta, Richard Hampl, Ladislav Haškovec, Jaroslav Hilbert, Adolf Hoffmeister, Jiří Chvojka, Karel Mikšíček, Prokop Sedlák, Vladimír Sedlák, Karel Vaněk, Ludvík Vaněk a Karel Vávra.

GKL je jediným domácím klubem, který stále sídlí na svém původním devítijamkovém hřišti a má dokonce stále stejnou klubovnu, postavenou v roce 1933. Díky Prokopu Sedlákovi je historie GK Líšnice podrobně zaznamenána.

Oslavy pětaosmdesátého výročí se uskutenčily o víkendu 21. a 23. června 2013 za nádherného počasí. Program začalo v pátek tradiční utkání GK Líšnice vs GC Praha. V sobotu členové GK Líšnice a hosté hráli praporkový turnaj dvojic a uskutečnil se podvečerní úspěšný pokus o odehrání devíti líšnických jamek v časovém rekordu, který je nyní  9 min, 12,98 sec.
Sobotou na Líšnici moderoval Ondřej Hejma, k poslechu hrála skupina Stan & Tony Revival, složená z vynikajících golfistů z Mariánských Lázní Antonína Kunšty, Standy Kopejtka a Oldy Tobrmana. 
Nedělní program naplnil provázkový turnaj dvojic. 
K 85. výročí založení GK Líšnice byla vydána publikace “1928 – Golfový Klub Líšnice” autorů Jana Eislera a Prokopa Sedláka, kterou jako dar obdrželi všichni návštěvníci oslav.

Oskazy: … GK LíšniceHřiště na sat. mapěHistorie klubu Historie hřiště

foto © Tomáš Hradecký

.

Počet přečtení: 1 905
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017