Lieserův život „na čekačce“

15.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ondřej Lieser

V úterý byl Ondřej Lieser na 46. místě čekací listiny uchazečů o start na Challenge de Catalunya, třetím letošním turnaji evropské Challenge Tour. Ve stejný den na pražské tiskové konferenci potvrdil, že je s takovou situací pro nadcházející sezonu smířen. Ocitne se v ní ještě mockrát. „Když se v pondělí nebo v úterý ozvou, sbalím se a poletím,“ řekl jednoznačně.

Postupem do finálové fáze Q-School v listopadu loňského roku se zařadil do hráčské kategorie 15, tedy těch, kteří neprošli závěrečným cutem do závěrečného kola. A tak bude muset čekat. Do Tarragony se chystá silná konkurence, a tak zatím není naděje velká, i když ještě zbývá týden a podle dalších odhlášek se Lieser ještě může posunout. Jak sezona pokročí, nebude to ale pokaždé tak nabité. „Doufám, že se na nějaké turnaje dostanu a že jich bude co nejvíc,“ potvrdil.

Challenge Tour má na programu i turnaje na Kunětické Hoře, kde je Lieser doma, a ve slovenské Senici, oba pořádané českou promotérskou společností Relmost. „Doufám, že se na ně dostanu díky své kategorii, případně bych kontaktoval pana Petra Dědka,“ projevil nejlepší český profesionál současnosti zájem představit se vlastním divákům a také v sousední zemi.

Challenge Tour bude jeho celosezonní prioritou, až v případě, že mu právo startu na tomto okruhu nevznikne, přihlásí se Lieser na turnaje Czech PGA Tour. Ta pod novým promotérem Czech One začíná o prvním květnovém víkendu na brněnské Kaskádě, kde loni v říjnu Lieser vyhrál finálový turnaj předchozího ročníku.

Úvodní Open Cup Kaskáda 2014 by mohl stihnout, i když v té době asi bude na další čekací listině, tentokrát pro Madeira Islands Open. Ale zahajovací akce domácí série bude jen dvoukolová. Zbylé, jichž je v kalendáři ještě osm, plánuje promotér pořádat jako tříkolové. „Pro mě čím delší, tím lepší,“ přitakal Lieser.

Naopak na satelitní okruhy typu ProGolf Tour či Alps Tour to dvaadvacetiletého profesionála vůbec neláká. „Přemýšlel jsem o nich, ale soustředil jsem se na kvalitní zimní přípravu, kterou jsem v minulých letech vinou zranění neměl. Navíc země jako Maroko či Egypt nejsou moje oblíbené a teď už tam má každý něco peněz nahráno,“ připomněl, v jaké fázi by do hry vstoupil teď, kdy se hlavně ProTour přesune na evropská hřiště.

Přípravu absolvoval Lieser převážně na Costa del Sol a účastnil se turnajů tamní regionální ProGecko Tour. „Ve Španělsku byl i můj trenér Joaquin Navarro a jednou za čtrnáct dní jsem s ním mohl konzultovat, co jsem potřeboval. Bylo to takové dolaďování, na turnajích jsem zkoušel a smířil se s tím, že nebudu mít až takové výsledky,“ vysvětlil.

Zato si plánuje velký výsledek na konec roku. Po dvojím postupu do finálové fáze Q-School by se chtěl napotřetí pokusit projít až do závěrečného kola a vylepšit svou hráčskou kategorii, minimálně se stát plnohodnotným členem Challenge Tour. „Vsadit všechno na jednu kartu, to mi dělá dobře, udržuje mě to v koncentraci na hru.“

.