Lieser: do stovky na Challenge

20.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ondřej Lieser

Jediný český dvojnásobný účastník finálových kol Q-School European Tour Ondřej Lieser má jasno: v příštím roce potřetí! Ale nejen to. Jelikož letos jej postihlo chronické zranění ruky, nemohl odehrát tolik turnajů, kolik by si přál, o tréninku nemluvě. I proto není opakování téhož jeho jediným cílem do příští sezony. Být v první stovce konečného žebříčku Challenge Tour je postupný cíl, ale nijak malý. Na anketní otázky golf.cz odpovídal prostřednictvím SMS z Kanárských ostrovů.

Co jste se o sobě dozvěděl v končícím roce, ať už od jiných, nebo jste na to přišel sám?
Od lidí se o sobě dozvídám spoustu věcí, jak pozitivních, tak negativních, ty ale nějak neřeším. Mně stačí to, že jsem zase o něco lepší golfista a jsem svému snu zase o krok blíž.

Která zkušenost tohoto roku byla pro vás nejcennější?
Nejcennější zkušeností tohoto roku bylo pro mě seznámení s léčitelem, co mi vyléčil mé dlouhodobě bolavé zápěstí. Bez něj bych ke konci roku nehrál.

S jakým golfovým předsevzetím se chystáte do nového roku?
Hrát celou sezonu naplno, odehrát co nejvíc turnajů Challenge Tour, být 24. 8. 2014 do stovky na Challenge Tour a projít cutem na final stage.

S jakým negolfovým předsevzetím se chystáte do příštího roku?
Chtěl bych mít pořád stejně úžasný vztah, jaký máme teď s přítelkyní. A určitě to zdraví.

Jak byste obecně charakterizoval význam návratu European Tour na českou půdu?
Pro všechny hráče, kteří sní o tom, že by chtěli hrát European Tour, je to pozitivní zpráva. A zkušenost k nezaplacení.

Přivítal byste posílení Czech PGA Tour o další turnaje a silnější konkurenci z ciziny?
Uvidíme, jak to bude. Příští rok se mění promotér turnajů a myslím si, že se budou hodně snažit, aby to byla ta tour jako v minulých letech, ne-li lepší. Jinak co si může hráč přát jiného než víc turnajů, víc kol a stabilnější prize money…

Sledujete domácí amatérskou scénu a co říkáte na její úroveň z hlediska budoucí konkurence?
Mladých a lepších amatérských hráčů určitě přibývá. Je to nová silnější generace, spousta hráčů už má teď hodně zkušeností díky zahraničním turnajům. Jinak když všechno dobře půjde, z těch co sleduju, mám dva favority: Vítek Novák a Matyáš Zapletal.

V golfu překvapivě silně rezonuje olympijské téma. Čím si to vysvětlujete a co víte o přípravě turnaje v Riu de Janeiro?
Olympiáda v Riu je lákavá. Upřímně, pořád nevím, jaká budou kvalifikační kritéria, ale rozhodně bych měl začít něco hrát, abych měl možnost se tam podívat :-) Spíš koukám na rok 2020.

 

.