Lídr z Dubaje se zpozdil kvůli české dívce

14.11.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Než se Alejandro Caňizares dostal k tréninku na DP World Tour Championship v Dubaji, absolvoval spoustu času vyřizováním vstupu do země pro svou přítelkyni. „Je z České republiky a já vždycky zapomenu, že potřebuje víza,“ řekl lídr finálového turnaje European Tour po prvním kole.

Podle jeho slov se dalo usuzovat, že situaci nezažili poprvé, přesto dívka, jejíž jméno dostupné zdroje neuvádějí, předstoupila k odbavovací přepážce v Turecku pouze s pasem. Přesněji řečeno, oba pasy držel v ruce španělský golfista, alespoň tak to sám popsal. „Tehdy jsem si to uvědomil,“ řekl.

To bylo v neděli a bylo jasné, že do jednoho ze Spojených arabských emirátů se plánovaným spojem nedostanou. „Naštěstí se nám dostalo plné podpory od pořadatelů a ředitel turnaje Nick Tarratt na nás v Dubaji čekal s šéfem imigračního oddělení. Bylo to ve tři hodiny ráno,“ pokračoval v líčení autor nejlepšího čtvrtečního kola o hodnotě 66 ran. Sám se přitom do startovního pole kvalifikoval mezi posledními, z 54. místa Race To Dubai.

V první den si proto Caňizares pospal, ale ještě měl dost času, aby se na start dobře připravil. Shodou okolností o něm v minulém týdnu napsal španělský deník Marca, že třicetiletý hráč chystá „rebelii“ proti známějším a dosud o něco úspěšnějším krajanům ve světě PGA. Jediné vítězství úspěšného amatéra po změně statusu už je poměrně dávné, v roce 2006 vyhrál Russian Open.

Jeho slavný otec, rydercupový reprezentant Evropy a pětinásobný vítěz na evropském okruhu José Maria Caňizares, syna plně podporuje jak v hráčské kariéře, tak ve vztahu. Často jsou na turnajích vídáni společně s českou přítelkyní momentálního vedoucího muže průběžného pořadí DP World Tour Championship, jehož letošním maximem jsou dvě čtvrtá místa.