Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lance Armstrong: Bojuju s rakovinou a hraju golf!

01.11.2012 | Pavel Krejča | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lance Armstrong

Ze sedminásobného vítěze Tour de France je sedmilhář! Bývalý cyklista Lance Armstrong byl usvědčen z dlouholetého braní dopingu. O svých podvodech však mlčí – místo toho hraje golf!
Armstrong odmítl bojovat o očištění svého jména a cyklistická unie ho oficiálně zbavila všech vítězství. Lance na to konto na sociální síti Twitter pouze napsal. „Bojuju s rakovinou. Plavu, jezdím na kole, běhám a hraju golf, kdykoliv můžu,“ uvedl na svých stránkách.
Americký velikán zažil příběh, ze kterého mrazí. Překonal rakovinu varlat, která mu prolezla celé tělo! Doktoři mu dávali jen čtyřicetiprocentní naději na to, že přežije.

Nádory na mozku
Podstoupil dvě dlouhé operace, při nichž mu odstranili metastázy ze žaludku, plic a mozku. Čtyři cykly chemoterapie změnily jeho tělo k nepoznání.
Návrat byl těžký. Jezdil tak pomalu, že lidé kolem něj prý padali kvůli zapnutým klipsnám z kola.

Po trapasu se flákal na greenech
Když se kolem něj prohnala do kopce padesátiletá žena, řekl, že už do pedálu nikdy nešlápne.
Bylo mu 26 let a chtěl začít nový život. Flákal se, chodil hrát golf a přátelé ho marně přesvědčovali, že dělá chybu.
Hecnul se, zabral a dokázal se vrátit neuvěřitelným způsobem – stal se cyklistickou legendou.

Nejpropracovanější doping
Jenže po ukončení kariéry i na něj došlo. I když absolvoval 500 negativních testů na zakázané látky, Americká antidopingová agentura (USADA) ho zpětně obvinila z podvodného jednání. Svědčily proti němu desítky kolegů, kteří ho viděli dopovat (bral EPO, růstový hormon, steroidy…). „Šlo o nejpropracovanější doping v historii,“ stálo ve zprávě USADA.

Vrátí miliony?
Po ztrátě všech titulů z Tour de France nyní  Armstrongovi hrozí, že bude muset vrátit i milionové prémie, které závoděním vydělal. Ale na milovaný golf mu jistě zbude.

Golfem proti rakovině
Z hrdiny je padouch. Ovšem existuje i tak spousta fanoušků, kteří ho milují. Zvlášť ti, kterým finančními prostředky pomohl v boji se zákeřnou rakovinou. Jeho nadace Livestrong (gumový žlutý náramek se stal známým po celém světě) vybrala desítky milionů dolarů a zachránila tak spoustu životů.

Peníze získávala i díky golfovým turnajům, které pořádala. A Armstrong byl jako nadšený golfista samozřejmě u toho. „Golf je nádherný sport, ale pořád ho nechápu,“ prohlásil v minulosti. Stejně tak spousta lidí nechápe, jak tenhle chlapík mohl tak dlouho úspěšně lhát…

.