LETAS na Konopišti se bliží

30.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

logo43Nejvýznamnější akce ženského golfu v České republice se blíží. Ve dnech 14. -16. června se bude konat druhý ročník Czech Ladies Challenge ze satelitní ženské LET Access Series. Po loňské úspěšné premiéře na Casa Serena, se prestižní dámská akce letos přestěhuje na Konopiště, informovali promotéři na tiskové konferenci.

Výhod nového dějiště je mnoho, vysvětlil promotér Petr Žák z GM Pro. Casa Serena především letos nemohla z důvodu nejasného programu majitele garantovat termín. Resort Konopiště je ideálním místem se dvěma osmnáctkami, má 135 dvoulůžkových pokojů nejvyšší kategorie, u kterých stanovil speciální, velmi výhodnou cenou pro turnaj. Má fitnes a welnes se špičkovou rehabilitací, dvě restaurace. Kompletní služby v jednom místě s hřištěm zajistí hráčkám pohodlí, organizační a logistický komfort. Taková koncentrace uspoří zúčastněným mnoho času a také výrazně sníží osobní náklady hráček.

Zdeněk Kodejš

Zdeněk Kodejš

„V loňském roce sebrala Česká golfová federace odvahu a rozhodla se uspořádat svůj první profesionální turnaj,“ řekl prezident ČGF Zdeněk Kodejš. „Ladies European Tour Access Series nám nastavila laťku vysoko. Potvrdilo se, že rozhodnutí bylo správné a že je to cesta, jak pomoci mladým amatérkám a samozřejmě i profesionálkám v jejich rozvoji. Výměnami hracích karet jsme získali několik úspěchů, kterých bychom jinak neměli šanci dosáhnout. Hráčky, jako Sára Kousková, Jana Melichová a Kristýna Frýdlová, dostaly šanci a využily ji,“ pokračoval Kodejš.
„Věřím, že na Konopiště dorazí i diváci. Česká golfová veřejnost již chápe, že na nižších tour lze vidět vynikající výsledky a především hráče a hráčky, které budou za pár sezón sledovat na největších turnajích světa a uvidí je útočit na vítězství. Těším se na setkání na Konopišti a našim hráčkám přeji, aby využily domácího prostředí a ukázaly, že naše společná  cesta ke golfové špičce je správná.“

Luboš Klikar

Luboš Klikar

Česká golfová federace jako hlavní promotér má k dispozici 40 míst v turnaji, sdělil sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar. Část karet čile mění za posty pro české hráčky na zahraničních turnajích. Takto loni získané karty se letos bohatě vyplatily skvělými umístěními Melichové, Kouskové,  Mackové a Vítů.
Českých hráček bude turnaji  by mělo být kolem dvaceti. Dvanáct hráček již nominovala ČGF, tři hráčky nominovalo GM Pro a další Češky, jako Váňová a Hinnerová karty na „LETasku“ již mají.

Na turnaj jsou již nyní přihlášeny silná jména, např. obhájkyně z Casy Sereny Lucie André, vedoucí hráčka žebříčku Noemi Jimenéz, druhá Emma Nilsson, Elia Folch, Camilla Hedberg, Manon de Roey, Silva Baňon, Eva Gilly, Caroline Rominger, Mireia Prat, Sarah Nilson, Tonje Daffinrund, Gabriela Cowley, Manon Gidali, Amy Walsh, Sharmila Niccolet nebo Viva Schlasberg.
Na čekačce jsou Ema Westin, Franzisky Friedrich, Vera Shimanskaya nebo Nastja Banovec.

Jana Melichová

Jana Melichová

Přihlášené jsou české hráčky:
Pro: Váňová, Hinnerová, Eva Koželuhová, Kateřina Krásová, Valášková,
Amatérky: Abrahámová, Červinková, Hricíková, Chlostová, Kousková, Tereza Koželuhová, Karolína Krásová, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková, Macková, Melecká, Melichová, Ryšková, Vahalová, Valášková, Vítů a Vlašínová.

Loni nejúspěšnější česká hráčka, profesionálka Karolína Vlčková, která obsadila 7. místo se letos neúčastní. Hraje v Americe pravidelně Symetra Tour.

„Budu se snažit přijet na Konopiště s čistou hlavou, bez ohledu na předchozí úspěchy, a chci ze sebe dostat to nejlepší“ odpověděla aktuálně nejlepší česká amatérka Jana Melichová na dotaz, jak vidí své umístění v turnaji.  „Na turnaj se pořádně připravím, především krátkou hru, která je na většině hřišť klíčová. Na cvičných kolech si připravím course management.“ V pondělí ještě odjíždím na LETas do Finska. Po návratu si dám pár dní regenerace a začnu se chystat na turnaj na Konopišti,“ upřesnila program Melichová.

Petr Žák

Petr Žák

Novým titulárním partnerem je pojišťovna AXA. „Dlouhodobě podporujeme mladé talenty na poli vědy, techniky, umění a sportu,“ uvedl zástupce sponzora David Klempíř. „V golfu dlouhodobě podporujeme nejlepší golfistku Kláru Spilkovou. Jsme hrdi, že můžeme podpořit turnaj, na kterém se představí talenty českého a evropského golfu,“ doplnil zástupce AXA.

Za hole in one na jedné z tříparových jamek věnuje Auto Brejla osobní vůz Škoda Karoq v hodnotě 1 milionu korun.

Vstup na turnaj je všechny hrací dny bezplatný. Návštěvníky čeká doprovodný na driving range a v dalších místech areálu.

.

Odkazy:     Golf Konopiště     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

 .