03.08.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
Vítězná Finka Sanna Nutinen

LET Access Series – Amundi Czech Ladies Challenge, Konopiště (1. – 3.8.2019)

Sobota – finálové kolo
Amundi Czech Ladies Challenge skončila oslnivým úspěchem českých barev. Čtyři Češky v Top 10 s amatérkou Meleckou opět na druhém, i když tentokrát děleném místě (-6). V Top 10 se ještě umístily amatérky Patricie Macková, Tereza Koželuhová  a profesionálka Kateřina Vlašínová, všechny na šestém místě (-4). Fantazie.

„Jsem spokojená, ačkoli to dnes z mé strany nebylo ideální. Moc jsem tlačila na výsledek, i když závěr se povedl,“ komentovala Melecká birdie na 18. jamce po ráně z fairwayového bunkeru.

Zvítězila Finka Sanna Nuutinen (-7) před trojicí Caroline Rominger, Julia Engstrom a česká amatérka Tereza Melecká.  Všechny -6.

„Začátek letošní sezony nebyl dobrý,“ řekla vítězná Finka. Mám za sebou deset turnajů v řadě a konečně jsem zažila velký úspěch. Zároveň se skláním před českými amatérkami. Ve své juniorské kariéře jsem moc Češek hrát neviděla, ale teď je to úžasné,“ řekla vítězka.

Byl to pro nás první turnaj s titulárním partnerstvím mimo Francii, kde jsme se stali partnery mužského Open de France,“  řekl Alain Barry, Head of Communication Amundi. „Jsme velmi spokojeni s průběhem i výsledkem Amundi Czech Ladies Challenge a těšíme se na další spolupráci a pomoc českému golfu,“

„Úspěch českých hráček je opravdu historický. Přesně proto jsme se rozhodli tento turnaj pořádat,“ uvedl prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Konečné Top 10 a umístění českých hráček

Top10Cesky3k

Leaderboard

.

Hailey Davis

Pátek – 2. kolo
Tak to tu ještě nebylo. Čtyři Češky, z toho tři amatérky v první šestce profesionálního turnaje je senzace. Amatérka Tereza Melecká a profesionálka Kateřina Vlašínová na děleném třetím místě (-5), amatérky Tatiana Boháčová a Tereza Koželuhová na děleném šestém místě (-4).
U Melecké se to tak trochu očekávalo, loni zde skončila celkově druhá a byla nejlepší amatérkou. Na vedení ztrácí jedinou ránu a … jen to nezakřiknout.
Profesionálka Kateřina Vlašínová je na „Letasce“ doma, hraje desátý turnaj série a už má tři umístění v Top 10. Je na 32. místě žebříčku.

Před českými hráčkami jsou na prvním místě Angličanka Hailey Davis a Velšanka Chloe Wiliams (obě -6).

Ohromující je výsledek patnáctileté Tatiany Boháčové. Včera byla překvapením dne, po dnešku je překvapením turnaje. Včerejších 70 ran nebyla náhoda, dnes zopakovala výsledek dvě rány pod par a sdílí fantastickou 6. pozici (-4). Před dvěma týdny skončila pátá v kategorii dorostenek na Mezinárodním mistrovství republiky a dnes prohání evropské profesionálky. Paráda.

Nejlepší číslo kola je 68 ran. Zahrály ho pouze Češky Kateřina Vlašínová, Tereza Koželuhová a Sára Kousková.
Cutem prošlo do sobotního finále osmnáct českých hráček, patnáct amatérek a tři profesionálky.

Další pozice:  9. Nuutinen (-3), 19. Ruiz, Folch (-1), 27. Colombotto Rosso, Andre, Goodal (E), 37. Pegova, Rominger (+1), 51. Meyssonnier (+2).
Cutem neprošly: Friedrich, Prat, Hedberg.

Leaderboard

Pozice českých hráček

Cesky2kb

.

Tereza Melecká

Čtvrtek – 1. kolo
Armáda českých hráček je rovnoměrně rozložena po výsledkové listině. Nejlépe se s první kolem vypořádala loňská protagonistka, amatérka Tereza Melecká. Pět birdie a dvě bogey znamenají 69 ran, tři pod par. Přenocuje na parádním 5. místě (-3).
„Hrálo se mi fajn, s výkonem jsem spokojená. Hřiště je v dobré kondici, jen jsem si musela zvyknout na měkčí greeny, které byly navíc v závěru kola rozšlapané,“ řekla Melecká, novopečená juniorská mistryně z Karlštejna.

Překvapení dne Tatiana Boháčová

Na druhém místě pořadí Češek jsou další dvě amatérky, Jana Melichová a překvapení dne, mladinká Tatiana Boháčová. Obě mají skore 70 ran, dvě pod par a jsou na 11. místě.
První českou profesionálkou v pořadí je Kateřina Vlašínová na 19. místě, které dělí s amatérkou Patricí Mackovou (obě -1).

Na první pozici (-4) jsou čtyři hráčky: Welšanka Chloe Wiliams, Angličanky Hayley Davis, Cloe Frankish a Jihoafričanka Monique Smit.

Další pozice: 5. Gidali, Peronin, Mossman (a) (-3), 19. Andre (-1), 32. Goodall, Ruiz, Nuutinen (E), 51. Meyssonnier (+2), 76. Friedich (+4), 105. Hedberg (+7).

Cut pro 45 hráček plus amatérky pro druhé kolo je aktuálně na hodnotě +2.

Leaderboard

Cesky1k

Prezident ČGF a nejlepší amatérka 2018 Tereza Melecká

Úvod
LET Access Series slaví desáté výročí. Byla spuštěna v Londýně v roce 2010, jako oficiální líheň Ladies European Tour. V prvním ročníku se uskutečnilo pět turnajů, loni už  třináct. Nejnabitější byl ročník 2014, kdy se uskutečnilo šestnáct turnajů, včetně Pilsen Golf Challenge v Plzni na Dýšině.

„Letaska“  se na české území vrací počtvrté. V roce 2014 se v režii společnosti Goram Roberta Klotze uskutečnila  v Plzni, kde zvítězila Švédka Emma Nilsson. V roce 2017 se v režii ČGF a GM Pro Petra Žáka hrálo na Roztěži u Kutné Hory. Kvůli požáru byl turnaj zkrácen, zvítězila Francouzka Lucie André. Loni se opět v režii ČGF a GM Pro  hrálo  na Konopišti. Zvítězila Španělka Carmen Alonso. Konopiště se jako pořadatel plně osvědčilo kompletními službami v jednom místě a proto je dějištěm i letošního  a nejspíše dalších ročníků.
Letos kce má záštitu Českého olympijského výboru.

Turnaj je skvěle obsazen. Přihlášeny jsou Ruiz, Pegova, Goodall, Folch, Davis, Moosman, Hedberg, Nuutinen, Rominger, Prat, Colombotto Rosso, Meyssonnier a další přední hráčky žebříčku. Není přihlášena loňská vítězka Španělka Carmen Alonso, která se neúspěšně pokusila projít kvalifikací na Womens British Open, konaném ve stejném termínu.

Na startu bude 122 hráček z 25 zemí. Českou republiku bude reprezentovat 28 hráček, čtyři profesionálky a 24 amatérek, viz tabulku níže.
Cutem po druhém kole postoupí 45 hráček

Hraje se na osmnáctce Radecký s parem 72 a délkou 5.707 metrů.
Dotace turnaje je 35.000 Eur.
Reportáže z turnaje vysílá Česká televize.

Leaderboard

Odkazy:   GR Konopiště   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Facebook    Twitter    Webkamera

Z archivu Golf.cz – LET Access v Čechách:  2018   2017   2014   .