LET – Klára Spilková ve Španělsku neprošla cutem

20.09.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LET – Tenerife Open de Espaňa Femenino, Tenerife, Španělsko (20. – 23.9.2012, -1 hodina)

 

Neděle – poslední kolo
V rozehrávce s Němkou Carline Masson zvítězila Australanka Stacey Keating (obě -9). Třetí příčku obsadila Angličanka Trosh Johnson (-8).
Dalí umístění: 5. PAce (-6), 9. Simon, Nocera, Luna (-5), 18. Davies (-1), 21. Reid (E),

Sobota – 3. kolo
Do čela se posunula Němka Caroline Masson (-8). Na druhém místě přenocuje Australanka Stacey Keating (-7), na třetím Francouzka Joanna Klatten (-6).


Pátek – 2. kolo
Ačkoli se zlepšila o pět úderů, Spilková neprošla cutem. Čtyři berdíky a tři bogey, celkem -1, je dobrý výkon, ale na postup do dalších kol to nestačilo. Klára se zastavila na 64. místě, přesně jednu ránu za hranicí cutu.

„Včerejší odpočinek mi moc nepomohl, přesto jsem hrála lepší kolo než včera.  Určitě jsme byla přesnější v ranách do greenu, s  více šancí na berdíky,“ píše z Kanárů Spilková.

Spilková v turnaji končí a cestuje  do Francie na Lacoste France Open.

V turnaji vede Australanka Nikki Garrett (-7).

Top 10 druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Česká hráčka nezačala v turnaji dobře. Jedno double bogey, tři bogey a jediný berdík, celkem 76 ran, čtyři nad par a Klára Spilková přenocuje na 100. místě
Co se na třetí jamce stalo. Klára se druhou ranou do greenu dostala pod místní keříky, kde se ji míč zastavil přímo v hustém trsu travin.  Míč se ji z této pozice nepodařilo  dobře vyhrát a skončil v bunkeru. Odtud ho teprve  na green a double bogey bylo na světě.

„Dnes jsem se necítila úplně dobře, bohužel se na mě podepsala místní klimatizace. A horko  během dne mi nijak nepřidalo. Věřím, že zítra to bude lepší, protože jdu hned z rána. Teď si půjdu odpočinou a vypít si každodenní dávku ječmenu, “ píše Spilková z Tenerife.

Vede Australanka Nikki Garrett (-8) před Angličankou Trish Johnson (-5).
Další pozcie: 6. Davies, Masson, Parker (-3), 17. Simon (-2), 17. Nocera (-2),  Reid, Kamasová (+2), Brevwerton (+6).

Top 10 prvního kola:

 

Středa – Pro Am
Dnes hrála Spilková devítijamkový Pro-Am . Na Tenerife vládlo nádherné slunečné počasí a po Pro-amu si šla Klára  ještě zatrénovat.  Ve čtvrtek začíná na ostro ve 13:10 se Stefanii Michl a Francouzskou Valentinou Derrey.

Klára Spilková

Na jedenáctý turnaj letošního kalendáře odcestovala naše nejlepší profesionální hráčka Klára Spilková na Kanárské ostrovy. V hlavním městě se hraje Tenerife Open de Espaňa Femenino.
Turnaj je nabit vynikajícími jmény a konkurence bude tuhá. Hrají Davies, Trish Johnson, Reid, Pace, Nocera, Hall, Masson, Vedel, Booth, Luna, Simon, Allen. Loňské vítězství z  La Quinty obhajuje Melissa Reid.

„Hřiště je pro mě nové, ale moc se mi líbí, je v perfektní kondici. Také je tu velké teplo, a to je po Anglii příjemná změna. Teplo mi dělá dobře. Dnes jsem hrála v doprovodu mého caddyho Michala Englera 14 jamek. Zítra mě čeká Pro-Am a ve čtvrtek už hrajeme na ostro. Už se moc těším,“ sděluje z Tenerife Spilková čtenářům Golf.cz.

První kolo jde kolo ve čtvrtek z desáté  jamky ve 13:10 hodin s Rakušankou Stefanii Michl a Francouzskou Valentinou Derrey, druhé kolo v pátek ve stejném složení flightu  z první  jamky v 8:50.
Loni  prošla Spilková cutem a skončila na 38. místě s výsledkem 77,72,73,73 (+7).

Hraje se na hřišti Las americas Golf course s parem 72 a délkou 5.855 metrů. Turnaj má dotaci 350.000 eur, našich zhruba 8,5 milionu korun.
Spilková vstupuje do turnaje z 90. pozice Order of Merit s výdělkem 15.802 eur.

 

Odkazy: …. Golf Las AmericasHřiště na satelitní mapěOrder of merit