LET – Klára Spilková ve Francii

06.10.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LET – Lacoste Ladies Open de France, Saint Jean de Luz, Francie (4. – 7.10.2012)
Neděle – 4. kolo
Zvítězila Australanka Stacey Keating. Osm bidrie a dvě bogey, 64 ran (-6)  v posledním kole pomohl překonat Itaku Dianu Luna o jednu ránu(-13)  a získat  druhé letošní vítězství.  Luna vedla dvě druhé a třetí kolo, v posledním však měla o jedno bogey více a tři berdíky méně a musela se spokojit s druhým místě (-13). O třetí (-11)místo se podělila Američanka Jun ae Šapnělkou Muňoz. Tahák turnaje Lorena Ochoa skončila na důstojném 33. místě (-1).


Sobota – 3. kolo

Vede Italka Diana Luna (-11) před trojicí Caudal, Cigand, Keating se skore -8. Lorena Ochoa se drží na 19. místě (-1).
Další pozice:  10. Pace (-3),  15. Davies, 31. Nocera (+2),

Pátek – druhé kolo
Klára Spilková  letos po šesté neprošla cutem.  Dvakrát double bogey na tříparech, pět bogey a jediný berdík, kolo za 78 ran (+8) a celkem +12, to není skore na postup. Cut je  +4. Stejně jako loni, kdy na France Open hrála jen o ránu lépe, tak i letos cestuje Spilková předčasně domů.

Vede Italka Diana Luna (-9) před Australankou Stacey Keating (-7).
Cutem neprošly také čtvrtá hráčka žebříčku Booth, Blomqvist, Kamasová, a v poslední době slabě hrající Brewerton.

Kláru Spilkovou zřejmě čeká kvalifikace do dalšího ročníku. Na přímou kartu jí chybí hodně míst v žebříčku, hodně euro v Order of Merit. Situace by se mohla změnit jedině nějakým skvělým výsledkem. Poslední čtyři turnaje ročníku 2012 Ladies European Tour se však odehrávají v exotických končinách: Číně, Indii a Dubaji.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková nezačala dobře. V prvním kole zahrála 74 úderů (+4) a výsledek ji usadil na 60. místo výsledkové listiny. V první devítce sice zahrála double bogey na čtyřce, ale vzápětí ho nahradila berdíkem na tříparové pětce, první devítka +1.  Druhá devítka byla horší, Spilková ji načala parem a třemi bogey, další tři jamky šla v paru, pak konečně přišel berdík, ale hned potrestaný bogey na poslední jamce. Druhá devítka +3.

„První devítku, i přes chybu na jamce č. 4, jsem se hrála dobře. Až na druhé devítce se to zlomilo a přestaly mi tam padat paty. Mrzí mě to bogey na 18. jamce, přála jsem skončit s birdie, ale nepodařilo se.  Hned po hře jsem šla na green trénovat patování. Zítra to bude určitě lepší, “ posteskla si z Francie Spilková.

Vede Australanka Stacey Keating (-8). Za ní jsou na druhém místě (-4) seřazeny Lagoutte-Clement, Muňoz, Giquel-Betan a Hall.  Cut je zatím usazen na +2.

Hvězda turnaje a bývalá světová jednička Mexičanka Lorena Ochoa ze svého umění tolik nezapomněla a výkonem -1 je na 17. pozici. Naopak se něco hodně pokazilo u skotské hvězdy Carly Booth, která vyrobila čistých sedm bogey a je s výsledkem +7 na předposledním, 75. místě.

Další pozice:  6. Luna, Parker (-3),  10. Schaeffer (-2), 17. Trish Johnson, Montgomery, Hudson (-1),  25. Hjort, Nocera (E), 34. Garrett (+1), 43. Davies (+2),  54. Kamasová (+3),  71. Berewerton (+6).

Top 10 prvního kola:

 

Úterý – cvičné kolo
Klára Spilková s asistentkou Monikou Dvořákovou přiletěly včera večer. Na letišti je vyzvedli Klářiny rodiče, kteří přijeli dceru podpořit jako diváci. Dnes absolovovala  Klára cvičné kolo na hřišti Chantaco se svým kedíkem Mišo Englerem. Vládlo slunečné a teplé počasí, hřiště je ve skvělém stavu.

Do Francie jsem se moc těšila, tuto oblast mám velmi ráda. Minulý rok jsem hrála hned vedle na hřišti Golf de la Nivelle. Dnes jsem si byla projít hřiště, je poměrně kopcovité. Tří parové jamky jsou dlouhé a greeny těžké a brejkují. Jinak je hřiště velmi pěkně připravené a do soboty by mělo vydržet i krásné počasí. Zdravím všechny čtenáře golf.cz, “ zdraví z Francie Klára Spilková.

 


Klára Spilková

Dvanáctý turnaj sezóny absolvuje Spilková ve francouzském Saint Jean de Luz, na hřišti Golf de Chantaco. Saint Jean de Luz leží na pobřeží Biskajského zálivu, pár  metrů od hřiště La Nivelle, na kterém před půldruhým rokem hrála svůj třetí turnaj své profesionální kariéry. Hřiště je dvacet kilometrů od slavného letoviska Biarritzu.

Turnaj je velmi dobře obsazen.  Účastní se bývala světová jednička, legendární  Lorena Ochoa. Dále hrají Hjort, Davies, Trish Johnson, Pace, Nocera, Keating, Booth, Luna,  Parker, Skarpnord, Garrett a Slovenka Kamasová.

Hraje se na hřišti Golf de Chantaco s parem 70 a délkou 5.833 metrů. Turnaj má dotaci 250.000 eur, zhruba 6.250.000 českých korun.

Spilková vstupuje do turnaje z 94. místa žebříčku.


Odkazy: … Golf de Chantaco Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Stránka Kláry Spilkové


.