Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LEONARDŮV OSMÝ TRIUMF

18.03.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Justin Leonard si o víkendu připsal na své konto již osmé vítězství na US PGA Tour na turnaji Honda Classic. To na evropské tůře se o vítězství prali dva méně známí jihoafričané Fichardt a Kingston.

US PGA Tour – Honda Classic
Palm Beach Gardens, Florida
Kolotoč turnajů americké profesionální tůry se točí dál a na jeho programu bylo tentokráte zastavení v Palm Beach Gardens na Floridě, přesněji na turnaji Honda Classic.
Jediným hráčem z první světové desítky, který na této soutěži startoval byl Davis Love III. A byl to právě on, který se nakonec s Justinem Leonardem pral o vítězství.
Love i Leonard jsou velmi dobří přátelé, ale na hřišti si nedají nic zadarmo. To potvrdili i zde, když jejich přímý souboj byl až do poslední jamky velmi dramatický. Dlouho se zdálo, že se z vítězství bude radovat Love, který vstupoval do posledního kola s náskokem dvou ran. Avšak několik zbytečných chyb v závěru ho odsoudilo až na druhou příčku. Z jejich duelu vyšel nakonec vítězně Justin Leonard, který se vyvaroval vážnějších chyb a především díky skvělým úderům okolo greenů se postaral již o své osmé vítězství na US PGA Tour. Mimo finanční výhru ve výši 900 tisíc dolarů si Leonard odnáší ještě další triumf, když díky dosaženému skóre 264 ran utvořil nový rekord turnaje. Příliš se nedařilo Alexi Čejkovi, kterému postup do finálových kol unikl o jedinou ránu a skončil až na 79.místě.
Výsledky:
1. Justin Leonard (63-70-64-67) -24
2. Davis Love III (66-65-65-69) -23
2. Chad Campbell (69-65-66-65) -23

European PGA Tour – Qatar Masters
Doha Golf Club
I přes hrozbu válečného konfliktu se organizátoři turnaje Qatar Masters rozhodli v jeho uspořádání. Neodradilo je ani velké množství omluvenek, které tentokráte museli přijmout. I tak však soutěž v Doha Golf Clubu poskytla divákům nadmíru dramatickou podívanou. Postarali se o ní především dva méně známí jihoafričtí golfisté ? Darren Fichardt a James Kingston. Fichardt, který potvrdil svou účast na turnaji až na naléhání své manželky pár dnů před začátkem soutěže mohl být rád, že tak učinil. Po odehrání závěrečné jamky totiž čekal, jak dopadne James Kingston, který jediný mohl ohrozit jeho první pozici. Kingston však pouze vyrovnal Fichardtův výsledek a tak o vítězi turnaje muselo rozhodnout divácky atraktivní play-off.
V tom se dařilo lépe mladšímu z dvojice jihoafričanů ? Darrenu Fichardtovi, který si tak na svůj účet připsal více než 200 tisíc eur a druhý titul na European PGA Tour. O dvě rány zpět na třetím místě byl jeden z hrdinů posledního Ryder Cupu Ian McGinley.
1. Darren Fichardt (71-69-66-69) -13
2. James Kingston (68-67-71-69) -13
3. Paul McGinley (68-72-70-67) -11

Zajímavost
Zajímavou cestu za golfem podnikl v minulém roce anglický profesionál Simon Dicksee, když na žádost Íránské golfové federace strávil v Teheránu více než dva týdny. Působil zde na jediném golfovém hřišti Englehab s 13 jamkami, kde učil golf 20 Íránských žen. Úkol to byl téměř nadlidský, protože díky striktním zákonům této islámské republiky byly ženy nuceny hrát v tradičních dlouhých šatech. I tak si podle Dickseeho vedly nadmíru dobře.
[Gallery not found]