Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lendl by s Šebrlem pohovořil

26.05.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ivan Lendl

Na prvním místě rodina, pak tenis. To jsou priority bývalého spičkového tenisty Ivana Lendla. Ten se po reamaterizaci představil na Karlštejně v dalším z turnajů pro učící profesionály Czech PRO-AM Teaching Tour. Představil se, jak ho všichni znají, tedy s vysokými nároky na sebe sama, protože na otázku po spokojenosti s výkonem odpověděl: „Ta není nikdy.“

Přestože Lendl hraje veteránské exhibiční tenisové turnaje a jeden takový s náročným programem absolvoval o víkendu ve Frankfurtu, na golf si najde čas a vzdor únavě obešel přes parné poledne karlštejnskou osmnáctku. „Tělo mě dost bolí, ale není to náročností hřiště,“ odmítl jakékoli alibi.

Vlastně i proto, aby měl víc příležitostí hrát golf, požádal o vyjmutí z řad profesionálů. Mohu hrát víc turnajů, hlavně v Connecticutu a na Floridě. Kolik jich bude, záleží na tom, jak se mi bude dařit a na kolik se dostanu. Čeká mě hodně kvalifikací,“ připomněl ostrou americkou konkurenci i na takové úrovni. K návratu mezi amatéry Lendl ještě dodal: „Je to jednodušší a hlavně správné. Měl jsem smlouvu na používání holí, tak jsem byl profesionálem. Ale teď si zase mohu hru víc užívat.“

A to nejen na turnajích. Čtyřiapadesátiletý sportovec a majitel tenisové akademie tráví čas na hřištích také ve společnosti dcer. Dvaadvacetiletá Isabelle Lendl se golfu věnuje, hrála i Junior Ryder Cup. „Ale nesoutěžíme. Kolikrát mi trenér řekne, abych sledoval, jak dcera hrála, kam jít o lítalo,“ upřesnil. S holemi to dobře umí i Isabellina sestra Marika Lendl.

Sám Lendl před časem zkoušel proniknout co nejdál, pokoušel se kvalifikovat na US Open, ale druhou sportovní kariéru se mu nepovedlo rozjet. Už ale slyšel o tom, že se o něco podobného momentálně pokouší olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle. „“Přeju mu hodně štěstí. Neznám podrobnosti, každý to bere jinak, ale kdyby chtěl, mohl bych se s ním o tom pobavit,“ nerozpakoval se opáčit na otázku golf.cz.

Na driving už Lendlovi nezbývá tolik času, čtyřikrát až pětkrát týdně piluje tenisové údery. Oba sporty však srovnávat nechce. „Pořád cestuju, mám nabitý diář,“ potvrdil. Startem na Karlštejně si splnil přání vrátit se na hřiště, kde v minulosti absolvoval několik turnajů i přátelských kol. V Česku zůstane zhruba týden a určitě se prý podívá ještě na jiné hřiště.

.