Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Legendární Costantino Rocca míří na Golf Prague Open 2011

14.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(freedrive)  Pouze jeden golfista na světě dokázal na Ryder Cupu porazit ve dvouhře Tigera Woodse. Costantinu Roccovi se ojedinělý kousek podařil v roce 1997 ve španělské Valderramě. A právě italský matador ozdobí svou účastí úvodní turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 ve Mstěticích. Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě odstartuje tradičním turnajem Golf Prague Open presented by MP Shot ČR.

Turnaj se hraje ve Mstěticích ve dnech 7. – 9. května 2011. Costantino Rocca přicestuje do Prahy ve čtvrtek 5. května. V pátek bude hrát ve Mstěticích cvičné kolo a od soboty do pondělí nejprve Pro-Am a pak dvě turnajová kola. V jeho programu jsou i dvě akademie pro děti a partnery turnaje a oficiální tisková konference. Rocca, který bude v Praze na pozvání promotérské společnosti MP Shot ČR, odletí domů v úterý 10. května.

Costantino Rocca oslavil v prosinci 54. narozeniny, ale i nadále zůstává jednou z nejvýraznějších osobností světového golfu. Ve své bohaté kariéře vyhrál rodák z městečka Almenno San Bartolomeo nedaleko Bergama celkem pět turnajů European Tour. K nim ještě musíme přidat dalších sedm profesionálních prvenství a také dva tituly na Senior European Tour. Té se pravidelně účastní v posledních letech a třikrát hrál i na Casa Serena Open u Kutné Hory.

Na turnajích kategorie major měl v roce 1995 blízko k vítězství na The Open. V St. Andrews se probojoval až do play off, kde už ale nestačil na Johna Dalyho. Za další dva roky šel na Masters v závěrečném flightu s Tigerem Woodsem, který celý turnaj vyhrál. Rocca obsadil vynikající 5. místo.

Úspěchy slavil Rocca i v týmových soutěžích. Na Ryder Cupu se představil třikrát (1993, 1995 a 1997) a dvakrát se svými spoluhráči zvedal nad hlavu vítěznou trofej. V roce 1995 zahrál na Ryder Cupu na šesté jamce (150 m) hřiště v Oak Hill´s pětkou železem hole in one. V té době bylo teprve třetím v historii. O dva roky později pak zdolal v památném klání ve Valderramě v už zmiňovaném singlu Tigera Woodse výsledkem 4 & 2. Desetkrát pak Rocca reprezentoval Itálii na Světovém poháru.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour v osobě Costantina Roccy poprvé ve své historii přivítá ve startovním poli účastníka Ryder Cupu a zároveň hráče, který na major turnaji skončil mezi nejlepšími třemi.

Z archivu Golf.cz: – Golf Prague Open: … 201020092008 2007

foto © Ivan Paggio