Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lee Westwood je pod tlakem

17.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Je jen otázkou času, kdy Lee Westwood vyhraje major, nějak tak zní teorie mnoha golfových znalců. Říkalo se to i o Philu Mickelsonovi a vyhrál pak čtyři. Ale podobné teorie tu byly o mnohých hráčích. Před vypuknutím U. S. Open na Pebble Beach, se Westwood pyšní titulem nejlepšího hráče, který ještě nikdy nevyhrál major a který je zároveň na třetím místě ve světě.

Westwood je tedy díky tomu pod tlakem. Pro něj samotného je ale největší výzvou splnění svých vlastních očekávání. V úterý ale přiznal, že cítí, že se od něj výhra majoru očekává. Westwood na letošním Masters skončil druhý, obsadil třetí pozici na loňském British Open a na PGA Championship,  třetí také skončil i na U. S. Open před dvěma roky. Ve dvou z těchto turnajů byl jen jeden pat od playoff. Své šance ale neproměnil.

Na Pebble Beach jede Westwood jako čerstvý vítěz z turnaje St. Jude’s Classic v Memfisu, což vzbudilo velký zájem médií a na hráče se začala soustředit ještě větší pozornost. Podle něj tato výhra znamenala daleko více pro média než pro něj samotného. Fakt, že vyhrál pouhý týden před U. S. Open, má ale i jisté výhody. Hráči to dodá sebevědomí, které je tolik potřeba. Westwood dodal, že je to trénink hry pod tlakem a proměňování patů, když je opravdu potřeba.

Zatímco někteří vrcholoví hráči jsou zvyklí si brát před majorem týden volna, Westwood má jiný přístup. Na Pebble Beach přijel už před dvěma týdny, pronajal si místního caddyho a trénoval v relativní anonymitě. Minulý týden odjel do Memfisu a tento týden má v úmyslu trénovat jen zlehka.

Aneta Zárubová