ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Láska a bag k sobě (ne)jdou

22.08.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nicky a Steve Stricker

Před sedmnácti lety vyhrál turnaj ze série PGA Tour Steve Stricker s manželkou v roli kedíka. Až v neděli stejný kousek zopakoval Patrick Reed s chotí Justine na turnaji Wyndham Championship. Dámy tahající bagy jsou dnes v golfu k vidění jen výjimečně.

Patrick a Justine se vzali loni. Mladý pár se zřejmě nechtěl od sebe odloučit, a tak se manželka chopila bagu už v březnu na Houston Open. Reed schválně nacpal bag, aby byl co nejtěžší, a mohl si tak Justinu vyzkoušet. Testem síly a odolnosti prošla a nyní získali zmíněný první společný pohár.

Před sedmnácti lety vyhrál Stricker turnaje Kemper Open a Motorola Open. To by nebylo až tak zajímavé, kdyby u jeho bagu nestála manželka Nicky. Pocházela z golfové rodiny a nebyl pro ni problém postarat se o manžela i na greenu. Během jeho kariéry mu nosila hole ještě několikrát.

Nick Watney měl loni cestu k vítězství na turnaji CIMB Classic v Malajsii hodně trnitou. Jeho stálý caddie Chad Reynolds v 1. kole v horku zkolaboval, a tak musel profesionál požádat manželku Amber, aby se na poslední jamku ujala bagu. Zvládla to bez mrknutí oka, protože je dcerou caddieho Rusty Urestiho. Druhý den Nick najal místního kedíka a se vrátil uzdravený Chad.

Nejznámější nosičkou holí je Funny Sunesson. Švédka dlouhé roky radila legendárnímu Nicku Faldovi a tradovalo se, že jejich vztah byl mnohem hlubší, než golf vyžadoval. Každopádně byla u jeho tří major vítězství. Pak pomáhala krajanu Henriku Stensonovi a společně v roce 2009 vyhráli Players. Je zajímavé, že celý život nosila bag mužům. Jedinou výjimkou byla Michelle Wie.

Kolegové zmíněných mužů své manželky od bagu spíše odhánějí. „Naše manželství je na podobné experimenty příliš cenné,“ vysvětluje svůj postoj k těmto úvahám Brandt Snedeker a mnoho jeho kolegů souhlasně přitakává.

Lee Westwood od tohoto nápadu přímo odrazuje. Vzpomíná na turnaj Mauricius Open v roce 1995, kdy s ním manželka Laura trávila dovolenou a on ji nechal tahat bag na vozíku. „Hned po prvním strmém kopci to vzdala s tím, že to je práce pro chlapa,“ prozradil Lee.

Manželství hráče a caddie měl i český golf. Profesionál Viktor Skalle se oženil s půvabnou blondýnkou a ta mu tahala hole. Turnaj však spolu nevyhráli a navíc se po čase rozvedli.

P. S. Jde to i obráceně! Jessica Korda vyhodila při turnaji Women´s US Open svého caddieho Jasona Gilroye a angažovala přítele Johnyho DelPretteho. Prý byli oba spokojeni, ale major (zatím) nevyhráli.

.

Počet přečtení: 2 787
Komentáře
 • Antonín Ebr napsal:

  Myslím, že to bylo loni, kdy mi Viktor se žalem v srdci oznámil, že se rozvádí. Mrzelo mě to, ale už jsem si info dále neověřoval. Zřejmě si dělal legraci.
  Omlouvám se, je to každopádně moje chyba.
  “Pisálek” a “pan redaktor” Ebr

 • Barbora Skalle napsal:

  Ráda bych dementovala poslední tvrzení “pana redaktora”, a to v obou bodech. Jednak není pravda, že Viktor Skalle s manželkou v roli caddie nevyhráli žádný turnaj (jako příklad za všechny můžeme uvést například ŽP Pipex PRO 2010 – Tále) a pokud je mi známo rozvedeni nejsou! Vzhledem k tomu, že bych musela vědět něco o tom, že jsem se rozvedla se svým manželem, troufám si tvrdit, že “pisálek” v tomto článku lže minimálně v bodě týkajícím se českého golfu. Prosím tedy pana redaktora, aby si své informace ověřoval předtím, než je zveřejní a redakci serveru Golf CZ prosím o důslednější korektury. S pozdravem Barbora Skalle

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017