Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Květnová EPD Tour na Nové Americe – divoké karty pro Niče, Krejcara a Baslera.

16.03.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tříkolový turnaj EPD – Nová Amerika Classic se odehraje ve dnech 5. – 8. května 2008 na jednom z největších golfových zařízení v České republice, Nová Amerika Golf Resortu. Díky hostitelství získala Nová Amerika tři divoké hráčské karty a nomimuje Petra Niče, Jaroslava Krejcara a Tomáše Baslera. Prize money pro tento turnaj je 15.000 Euro. Hrát se bude kombinace Bohemia Garden a Maple Hills.

Téměř šedesát kol profesionálního golfu na dvaceti turnajích v šesti zemích, prize money téměř 500.000 Euro – to je EPD Tour 2008.

EPD Tour se hraje od roku 1997, kdy ji založil kanaďan Wayne Hachey (bývalý hrající profesionál, ale především dlouholetý trenér golfu) žijící v Německu. Od roku 1997 až po současnost se této tour zúčastnili hráči z 45 zemí a hraje se v šesti zemích Evropy.

V roce 2001 byla EPD Tour přijata pod patronaci European Tour a v současné době je součástí tzv. Satellite Tours (podobně jako Alps Tour a další 2 oficiální tour), které společně tvoří 3. nejvyšší evropskou ligu. Celou tour odehraje v průběhu roku 132 profesionálních hráčů z všech koutů světa.

Z každého ročníku EPD Tour postupuje 5 nejlepších hráčů Order of Merit přímo do Challenge Tour (2 evropská liga). EPD Tour vyplácí každoročně téměř 500 000 Euro na Price Money.

Představitelé EPD Tour představili 7. února v Mnichově turnajový plán pro letošní sezónu. Stejně jako v minulých letech i v roce 2008 bude v průběhu tour rozděleno prize money téměř 500.000 Euro. První tři turnaje sezóny byly odehrány v Beleku (Turecko). „Jsme pyšní , že můžeme našim hráčům opět představit rozsáhlý kalendář turnajů, které se odehrají na naprosto výjimečných golfových hřištích“, řekl Rainer Goldrian, výkonný ředitel EPD Tour GmbH.

Po premiéře v Turecku čeká hráče dalších sedm turnajů. Jedním z nich je i Nová Amerika Classic. Tento tříkolový turnaj se odehraje ve dnech 5. – 8. května 2008 na jednom z největších golfových zařízení v České republice Nová Amerika Golf Resortu. Nová Amerika si našla své pevné místo mezi nejlepšími českými hřišti a do budoucna chce svou pověst vysoké kvality rozšířit i v evropském měřítku. Pořadatelství EPD Tour rozhodně svědčí o konkurenceschopnosti hřiště v evropských poměrech.

Díky hostitelství získala Nová Amerika tři divoké hráčské karty a má tak možnost nominovat svá želízka v ohni – Petra Niče, Jaroslava Krejcara a Tomáše Baslera. Prize money pro tento turnaj je 15.000 Euro. Hrát se bude kombinace Bohemia Garden a Maple Hills.

[Gallery not found]