Kupte si kousátko a hrajte lépe

29.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Honba za dokonalým švihem začíná být opravdu zajímavým byznysem. Před časem jsme mohli sledovat, jak na trh přichází různé náramky, které by měly pomoci zlepšit hru. Nejprve to byly různé se zátěží, pak magnetické, plastové a nyní i s hologramem. Jednoduše shrnuto, výběr pomůcek, díky nimž budete králové a královny hřišť, je neomezený a kreativita tvůrcům rozhodně nechybí.

Jistě jste už nějaké z nich vyzkoušeli. Platí, že motivace amatérských golfistů k získání dokonalého švihu je velká a udělají proto téměř cokoliv. Řeknou si jednoduše: „Za zkoušku nic nedám.“ A koupí si tu či onu blbůstku. I když někteří tyto věci naopak nosí jen proto, aby byli in.

Nyní jsme se od náramků na ruku dostali přes náhrdelníky až k takzvanému ArmourBite, čili kousátku. ArmourBit funguje na základě tzv. hranolkového testu. Zkuste si vložit hranolek do pusy a odpalte míček, aniž byste brambůrek zlomili. Je to docela těžké.

Srdcem nové technologie, kterou vytvořila společnost Bite Tech, je lidský skus. Vědci zjistili, že se podle stisku zubů pozná naše reakce na stres. Jinak zuby stiskneme, když jsme naštvaní, než když máme dobrou náladu. Například, když je člověk ve stresu, má tendenci si kousat nehty, nebo nějaký předmět.

Koncept ovlivňování výkonu pomocí přizpůsobení čelisti je známý po staletí. Přišli s tím prý už Vikingové a Římané, kteří údajně kousali do kusů kůže před tím, než se vydali do boje. Olympijský sprinter Usain Bolt okusoval svůj náhrdelník, když běžel. ArmourBite vyzkušel i například Hunter Mahan, nebo Vicky Hurst

ArmourBite tedy jednoduše dělá to, že upraví polohu čelisti, přeruší signály, které jdou do mozku a výsledkem je více síly, výdrže a snížení produkce kyseliny mléčné a cortisolu, který snižuje výkonnost. Hurst řekla, že z ní plastový kousek do úst sice lepší golfistku neudělal, ale pomohlo jí to prý k lepší hře. Člověk se prý necítí tak unavený.

Tato sranda stojí buďto 495 amerických dolarů šitá na míru, nebo klasická za 60 dolarů. Já už se těším, až budou na trhu náušnice pro delší drive.


. Aneta Zárubová