Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Krokodýlek Lacoste se prokousal na Ladies European Tour

12.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

René LacosteZnačka Lacoste se k ženskému golfu váže už dlouho. Simone Thion de la Chaume, žena kdysi známého tenisového šampiona a zakladatele značky, Reného Lacoste, mezi jinými tituly, vyhrála golfové mistrovství Velké Británie i mezinárodní a národní mistrovství Francie.

Jejich dcera, Catherine Lacoste, stvrdila rodinnou tradici vynikajících sportovců v roce 1964. Obsadila tehdy první příčku na týmovém i individuálním světovém golfovém žebříčku. V roce 1967 vyhrála U. S. Open. V té době měla několik prvenství, byla nejmladší hráčkou, jedinou amatérkou a jediná hráčka s jiným než americkým občanstvím s tímto prestižním titulem.

Se svými autentickými kořeny ve sportu je dnes zelený krokodýlek partnerem ženského golfu. Značku reprezentují například Lorena Ochoa, Yani Tseng, Cristie Kerr, Sophie Giquel, Karine Icher, nebo Ludivine Kreutz. Všechny tyto ženy ztělesňují hodnoty uznávané značkou – odvahu, houževnatost, vytrvalost, eleganci a výkon.

Alexandra Armas, ředitelka Ladies European Tour sdělila, že vedení tour je pyšné na spojení s tak legendární značkou, jakou je Lacoste, jež rozumí opravdové hodnotě sportovního úspěchu a těší se na spolupráci. Christophe Chenut, generální ředitel Lacoste dodal: „Partnerstvím s Ladies European Tour naše značka demonstrovala svoji vazbu na ženský golf společně s aktivní firemní politikou značky, aby zvěčnila svoje dědictví a hodnoty ve sportu.“

Podle Reného Lacoste se historie slavného loga v podobě zeleného krokodýlka píše už od roku 1927. Lacoste dostal od amerického tisku přezdívku „Krokodýl“ poté, co se vsadil s kapitánem francouzského daviscupového týmu o tašku vyrobenou z  kůže aligátora, když vyhraje jeden důležitý zápas.

Značka Lacoste na rostoucím zájmu o Ladies European Tour – nejvýznamnější evropské profesionální golfové tour pro ženy, samozřejmě získá. V letošním roce se na Ladies European Tour odehraje 27 turnajů ve 20 různých zemích.