KONFERENCE ČGF 2004

06.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V sobotu. 6. března se v pražském hotelu Ambassador konala výroční konference České golfové federace. Delegáti odsouhlasili mnoho změn v činnosti ČGF a přijali mezi sebe dalších dvanáct klubů.

Výroční konference České golfové federace 2004 se 6. března tradičně konala ve skvostném prostředí hotelu Ambassador, na Václavském náměstí v Praze. Konferenci předcházelo říjnové setkání prezidentů, které má za úkol předjednat některé závažné body a usnadnit a zrychlit přijímání závažných rozhodnutí. Na této konferenci byly přijaty následující změny:

Bylo zrušeno časové omezení členství v Centrální mimoklubové registraci

V loňském roce odložené rozhodnutí o zrušení časově omezeného členství CMR, bylo opět projednáno na letošní konferenci. Po živé debatě, která prezentovala celou škálu protichůdných názorů o poslání a důsledcích této instituce, bylo většinou hlasů odsouhlaseno zrušení délky doby členství. Ode dneška můžete zůstat v CMR až do smrti smrťoucí. Zároveň byl upraven poplatek CMR na 3.000 Kč. Třetina této částky půjde ve prospěch Nadace Hanuše Goldscheidera pro rozvoj golfu.

Zjednodušení podmínek přijetí do ČGF

ČGF se stále otvírá všem očanským sdružení působícím v golfu. Jedinou podmínkou je splnění povinnosti vůči ČGF. To znamená zajistit sportovní činnost klubu a zajistit hřiště pro sportovní akce, třeba smluvně.

Byl zrušen Opravný stablefordový koeficient

Koeficient sloužil k úpravě výsledků při nepříznivých povětrnostních podmínkách, špatném stavu hřiště, nebo nedodržení stavu hřiště pro který bylo znormováno. Po ukončení turnaje se vyhodnotily výsledky. Podle toho zda bylo dosaženo výrazně dobrých, nebo výrazně špatných výsledků u hráčů do hcp 18,4, byl předepsanou metodou stanoven opravný koeficient, kterým byly upraveny stablefordové výsledky všech hráčů. Tento koeficient byl přijat na loňské konferenci. Neměl však dlouhý život. Jeho zavedení přineslo veliké problémy a přestal se používat již v květnu loňského roku.

Bylo zrušeno tzv. Výchovné, které se mělo aplikovat při přestupech hráčů
Nepovedené dílko o tom, kolik korunek si klub může říci jinému klubu za přestup hráče, vedlo k mnoha úsměvným situacím. Tento návrh neměl praktické řešení ani právní zázemí a proto byl zrušen.

Bylo zrušeno omezení zápočtu hendikepových výsledků při Canon startech
Podle rozhodnutí konference ČGF z března 2002 byl při Canon startech započítáván výsledek pouze hráčům do HCP 10. Toto omezení je ode dneška zrušeno a Canon starty jsou opět na úpravu hendikepu pro všechny zúčastněné hráče.

Byly upraveny podmínky pužití serveru ČGF pro pořádání turnajů na zahraničních hřištích.

Federace upravila podmínky pořádání turnajů na úpravu hendikepu v zahraničí. Poplatek za zavedení zahraničního hřiště na server ČGF je nyní 2.000 Kč a poplatek za uspořádání turnaje na serveru ČGF je nově stanoven na 50 kč za každého hráče, s minimem 1.000 Kč.

Vznikl dorostenecký šampionát družstev ČR
Mistrovství ČR družstev chlapců a dívek do 18 let se bude konat systémem. jakým se letos v Cihelnách odehrálo ME chlapců a dívek do 18 let. Znamená to kvalifikaci na rány a finále v jamkové hře.

Byl upřesněn systém hodnocení pro soutěžní žebříčky
Stanovení pozice hráče v žebříčku které bylo až do poloviny loňské sezóny alchymií, je nyní přesné a jednoznačné.

Rating hřišť
Delegátům konference byl předložen ke studiu Návrh interní kategorizace hřišť pro potřeby organizování turnajů ČGF. Tento návrh předpokládá ohvězdičkování hřišť od čtyř do jedné, podle kritériíí jakými jsou např. počet jamek, kvalita hřiště a zázemí, cvičné polochy atd, atd.Podle ratingu lze pak na hřiště přidělovat akce ČGF. Nad tímto návrhem se očekává živá diskuse.

Do společenství České golfové federace byly přijaty následující golfové kluby:

1. GC Academica Rohanský Ostrov – zkratka GCARO
2. GC Háje – GCHE
3. GC Hořehledy – GCHOŘ
4. GC Stará Boleslav – GCSB
5. GC Teplice – GCTP
6. GK Plzeň Dýšina – GKPD
7. GK Týn nad Vltavou – GKTNV
8. GK Brno Žabovřesky – GKBŽ
9. GK Zbraslav – GKZ
10. Ypsilon Golf Resort Liberec – YGRL
11. GC Ještěd – GCJ
12. GC Bestgolf Blue Sky

Nebyly přijaty GC Spektrum Průhonice, Ringhoffer GC a Senior´s Professional Golf Association Of Czech.