Kolik máte doma golfových míčků ?

17.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Stomatolog  MUDr. Pavel Tichý je motolský golfista ze staré školy s hendikepem 11. Pozná se to podle jeho výkonu  na hřišti, ale i ze zubařského křesla v jeho ordinaci na Vinohradech. Doslova s otevřenou pusou zíráte na stovky a stovky míčů všech značek, barev a potisků.  “První míče mi dal Kotěšovský před necelými třiceti roky” odpovídá Tichý na otázku,  jak začal se sbíráním  golfových míčků. ” Dnes jich tady mám 1.753  a pořád přibývají.”

Je-li Pavel Tichý majitel největší sbírky golfových míčků u nás opravdu nevíme. Víme ale, že pokud bychom všech 1753 míčů zvážili, měly by dohromady vážit  zhruba 80 kilogramů. Položeny vedle sebe by vytvořily hada dlouhého 75 metrů, jednu lehčí ránu  devítkou železem. Dohromady by na nich mělo být přes půl milionu dimplů.

Nejstarší míček s hranatými dimply je z počátku minulého století. Míčky z nejvzdálenějšího místa jsou z Austrálie. Nejzastoupenější barvy míčů ve sbírce jsou v pořadí bílé, žluté, oranžové,  fialové a jeden modrý.  Zelené, šišaté ani hranaté míče jsme v Pavlově sbírce neobjevili.

Mezi zajímavé kousky patří míče, se kterými se hrál Ryder Cup v roce 1995, míče ze StAndrews, míček z Chemapol Trophy Open z roku 1997, nebo míče s vtipným označením majitele.  Pojďte se podívat ….

foto © Ivan Paggio

Počet přečtení: 4 777
Komentáře
 • Franta napsal:

  Mám v současnosti cca 3000ks golfových míčů s potiskem z celého světa. Rád si s někým vyměním ty, které mám vícekrát. S pozdravem Franta

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  15.2. Pacific PGenesis Open
  15.2.Muscat, OmNBO Oman Open
  15.2.Adelaide, ISPS Handa Women’s Austr
  22.2.Palm BeachThe Honda Classic
  22.2.Doha, QataCommercial Bank Qatar Ma
  22.2.Chonburi, Honda LPGA Thailand
  TOPlist
  Square 300 Golf.cz