Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Kolik máte doma golfových míčků ?

17.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Stomatolog  MUDr. Pavel Tichý je motolský golfista ze staré školy s hendikepem 11. Pozná se to podle jeho výkonu  na hřišti, ale i ze zubařského křesla v jeho ordinaci na Vinohradech. Doslova s otevřenou pusou zíráte na stovky a stovky míčů všech značek, barev a potisků.  „První míče mi dal Kotěšovský před necelými třiceti roky“ odpovídá Tichý na otázku,  jak začal se sbíráním  golfových míčků. “ Dnes jich tady mám 1.753  a pořád přibývají.“

Je-li Pavel Tichý majitel největší sbírky golfových míčků u nás opravdu nevíme. Víme ale, že pokud bychom všech 1753 míčů zvážili, měly by dohromady vážit  zhruba 80 kilogramů. Položeny vedle sebe by vytvořily hada dlouhého 75 metrů, jednu lehčí ránu  devítkou železem. Dohromady by na nich mělo být přes půl milionu dimplů.

Nejstarší míček s hranatými dimply je z počátku minulého století. Míčky z nejvzdálenějšího místa jsou z Austrálie. Nejzastoupenější barvy míčů ve sbírce jsou v pořadí bílé, žluté, oranžové,  fialové a jeden modrý.  Zelené, šišaté ani hranaté míče jsme v Pavlově sbírce neobjevili.

Mezi zajímavé kousky patří míče, se kterými se hrál Ryder Cup v roce 1995, míče ze StAndrews, míček z Chemapol Trophy Open z roku 1997, nebo míče s vtipným označením majitele.  Pojďte se podívat ….

foto © Ivan Paggio