Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kdo bude novým prezidentem ČGF ?

13.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V sobotu, 19. března se koná Konference ČGF. Současný prezident Milan Veselý z funkce odchází a bude se volit nový šéf golfové federace. Půldruhého měsíce před volbou se rozhýbávají volební aktivity. Už v listopadu na schůzi prezidentů v Kynžvartu oznámili svoji kandidaturu dva současní členové vedení ČGF Jiří Kovář a Michal Zahradníček.  A nyní se začínají roztáčet volební kolesa. Víme nejméně o pěti, které mají otáčet volební lodí ….

Na divoké konferenci  2009, jejíž popis najdete zde, nezůstal z vedení nejvyššího golfového orgánu kámen na kameni. Milan Veselý tehdy uhájil post prezidenta na další období za cenu názorových veletočů a za slib, že ve funkci zůstane pouze dva roky. Ty jsou pryč, Veselý odchází a bude se volit nový prezident.

Jaké jsou projevy volebních aktivit?
Web českého Golf Digestu seznámil ve čtvrtek své čtenáře s obsahem tzv. Líšnické výzvy.  Osmnáct klubů zde navrhuje, aby se volba prezidenta a případného nového výboru odložila, protože na výběr prý nebyl čas. Ačkoli je již dva roky jasné, že prezident letos odstoupí, brání se tyto kluby volbě a žádají řešení podle bodů 8. a 9. stanov ČGF, se zjevným odkazem na neukončené čtyřleté volební období.

Zůstaneme-li u stejného názvosloví, je dalším kolesem „Vopičkova výzva“,  kterou šéf federační  STK poslal do všech členských klubů,  jako přílohu usnesení konference delegátů STK z minulé soboty. Karel Vopička mnohokrát prohlásil, že na prezidenta kandidovat nehodlá. Touto výzvou se významem své všeobecně respektované osobnosti do kampaně  zapojil.
Text jeho „výzvy“ najdete zde.  Stručně se dá vyjádřit jako volání po křišťálově čisté federaci jako moderního sportovního svazu bez podnikání, s činností výhradně podle stanov.  V tom není nijak převratná.  Vopičkova výzva  zapadá jak do volebních tezí kandidáta na prezidenta Jiřího Kováře, tak do  Líšnické výzvy.

Svoje koleso předkládá veřejnosti kandidát na prezidenta Jiří Kovář. Médiím poskytl, zatím jako první z kandidátů, základní teze rozsáhlého volebního programu, které se na Golf.cz  dočtete v samostatném článku.

Další koleso bezpochyby zapojí do voleb kandidát na prezidenta Michal Zahradníček. Jak telefonicky potvrdil, hodlá předložit svoje teze a  teze svého týmu v  nejbližších dnech.

Do konference se také dá předpokládat vznik nového subjektu reprezentujícího majitele a provozovatele hřišť na mnohem významnější úrovni, než je současná Asociace. Lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, že tato entita, jako další koleso do voleb zasáhne.

Česká golfová federace má 148 klubů a členských subjektů. Na konferenci má při hlasování  každý subjekt  jeden hlas a každý bude na „volební kolesa“  pohlížet ze svého úhlu. Volba prezidenta bude velmi zajímavá ….