Klára Spilková zdraví z Floridy

10.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková s trenérem Pavlem Ničem v Dubaji

Klára Spilková měla velmi vydařenou sezónu, ve které se jí podařilo si udržet kartu na Ladies European Tour. Skončila totiž do šedesátého místa v žebříčku tour. Po svém posledním turnaji v Dubaji se rozhodla dát si delší golfovou pauzu. Byla si zalyžovat ve Svatém Mořici a Vánoce strávila v klidu doma s rodinou. „Moc jsem se na ten klid těšila, po Dubaji jsem nechtěla golfovou hůl ani vidět,“ říká Klára.

Nyní je ale na Floridě, kam jela trénovat na turnaje v této sezóně. Právě touto dobou minulý rok jí čekala jedna velká neznámá v podobě Ladies European Tour. Na Floridu se odjela připravovat do Bradentonu, kde to již dobře zná. Minulý rok se na Floridě připravovala také. Klára si ještě není úplně jistá se svým turnajovým kalendářem na příští rok. „Ještě nechci nic prozrazovat, nevím zatím nic napevno, všechno to nyní probíráme, abych jela na turnaje, které se mi budou líbit a měla dobrou šanci na výhru,“ dodává Klára.

Zdá se, že si vybrala nejlepší dobu pro svou přípravu, jelikož zatímco Prahu zužují rekordní mrazy, Klára trénuje v teple Floridy. „Kupodivu jsem se sem strašně těšila, myslels jsem, že si nezahraju delší dobu, ale nemohla jsem to vydržet a teď si to užívám. Golf je prostě můj život,“ vysvětluje mladá česká naděje. V Bradentonu bude celkem patnáct dní. Dalším jejím turnajem bude možná nový turnaje na LET v Číně.

 

Aneta Zárubová