Klára Spilková ve Španělsku

21.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ladies European Tour – Open de Espaňa Madrid 2020, Madrid, Španělsko
(18. – 21. 7. 2013, bez časového posunu)

Klára Spilková - 4. kolo

Neděle – poslední kolo
Klára Spilková uzavřela turnaj čtvrtým kolem v paru (72). Stejně jako v předchozím kole vytvořila horší skóre v první devítce, kde zahrála double bogey, bogey a birdie. Druhá devítka byla opět podstatně lepší, pouze  se dvěma birdie. Celkovým skóre even par si česká hráčka o dvě místa polepšila a skončila na 36. místě.

Zvítězila Jihoafričanka Lee-Anne Pace (-13) před Švédkou Mikaelou Parmlid (-12) a Franzouzkou Joannou Kaatten (-9).  Z domácích hráček skončily nejlépe Marta Silva Zamora a Carlota Ciganda, které dělí 7. místo (-6).
Další pořadí:  5. Nocera (-7),  12. Reid (-5),  27. Keating (-2),  32. Woods (-1),  40. Hull (+1), 52. Trish Johnson (+4).

„Turnaj v Madridu se mi moc líbil, bylo krásné počasí a hřiště ve skvělé kondici. Přála jsem si zahrát poslední dvě kola o něco líp a skončit v top 10, ale i tak mám radost z cutu. Dnes večer se přesouváme do Anglie na další turnaj, kam už se moc těším,“ sdělila Spilková v  závěrečné tiskové zprávě.

Za 36. místo získala Spilková prémi 2 677 eur, zhruba 70 000 českých korun. V žebříčku LET se posunula z 32. na 35. místo. Příští turnaj, ISPS Handa Ladies European Masters,  hraje za týden v anglickém Denhamu.

Konečné top 10:


Klára Spilková - 3. kolo

Sobota – 3. kolo
Páteční prohlídka Madridu Spilkové neprospěla, třetí kolo se nevydařilo. V první devítce nasbírala dvě bogey a jedno double bogey. V druhé, podstatně lepší devítce hrála samé pary. Výsledek 76 (+4) srazil Spilkovou o jedenatřicet míst na 38. pozici (E).

Vedoucími hráčkami jsou i po třetím kole Jihoafričanka Anne-Lee Pace a Francouzka Celine Herbin (obě -12). Domácí publikum potěšila Carlota Ciganda, která se zlepšila pět ran a jako jediná Španělka se vmáčkla do první desítky na 8. místo (-5).
Další pozice: Nocera (-3), 8. Reid (-5), 23. Woods (-2), 29. Luna (-1),  38. Keating (E), 52. Trish Johnson (+3), 61. Hull (+5).

„Dnes mi to bohužel nešlo, jak bych si představovala. Nešlo mi patování a hra kolem greenu. Double bogey jsem zahrála po druhé ráně do greenu, kdy jsem trefila strom, a míč se mi odrazil do stejné vzdálenost, ze které jsem hrála, jenže do bunkeru. Míč se mi nepodařilo ideálně vyhrát a double bogey byl na světě. Po hře jsem byla trénovat a pak si pojedu na hotel odpočinout. Zítra startuji v 9:10,“ napsala z Madridu Spilková. Do posledního kola vyrazí s Jihoafričankou Tandi Cunningham a Francouzkou Anne-Lise Caudall.

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková - 2. kolo

Pátek – 2. kolo
Z výkonu Kláry Spilkové se začíná tajit dech. Po prvním kole, kde zahrála -1,  zahrála v druhém kole 69 úderů (-3). První čtyři jamky byly takové zkušební s jedním birdie a dvěma bogey, na zbylých čtrnácti už lítali jenom pary a berdíci.  Dvě bogey a tři birdie je dnešní bilance, která Spilkovou s celkovým skore -4 vynáší z devatenáctého místa na sedmé. Že bezpečně prošla cutem, který je nyní někde o pět ran dále,  je v takové situaci je už málo podstatné.

Vedoucími hráčkami jsou po druhém kole  Anne-Lee Pace a Celine Herbin (obě -8). Vedoucí hráčka prvního kola Cheyenne Woods zahrála o 14 ran hůře (64,78) a propadla se do druhé desítky pořadí.

Další pořadí: 5. Reid (-5), 11. Nocera (-3), 37. Trish Johnson, Ciganda, Keating (+1), 57. Hull (+3).
Cutem neprošly: Schaeffer, Sandolo, Kamasová, Montgomery, Garrett,  Parker, Brewerton, Booth.

„S dnešním výkonem jsem velmi spokojena. Měla jsem dobré rány do greenu a proměnila jsem hodně dlouhých puttů. Celkově se mi dnes hrálo velmi dobře. Po hře si zajdu na oběd, ještě chvilku potrénuji a a pak bych se ráda jela podívat do centra Madridu, které je odtud jenom 10 minut cesty,“ píše  z Madridu pro golf.cz Spilková.

V sobotu startuje Spilková před obědem v 11:35 ve flightu s Francouzkou  Jolanou Klatten a Španělkou Taniou Elosegui.

 

Klára Spilková - 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková opět vstoupila do turnaje výborným výkonem 71 ran (-1). Zahrála čtyři bogey a pět birdie.  Po prvním kole  je na děleném 19. místě, spolu s dalšími třinácti hráčkami.

„Dneska se mi hrálo dobře, i když ze začátku byla moje hra různorodá. Dala jsem pět krásných birdie, to nejkrásnější bylo na poslední jamce. Podařilo se mi i pár bogey. To nejnešťastnější bylo na 13. jamce, kde jsem minula velmi krátký putt. Na zířek už se moc těším, myslím, že to mám velmi dobře rozehrané,“ píše z Madridu Spilková.

Vede Cheyenne Woods (-8) před Taniou Elosegui (-6) a Lee Anne Pace (-5).
Další pořadí: 5. Nocera (-3), 11. Reid (-2), 32. Hull (E), 43. Skarpnord, Luna (+1), 62. Ciganda (+2), 79. Parker (+3), 93. Kamasová (+4), 104. Brewerton (+5), 112. Booth (+6).

 

Top 10 prvního kola:Klára Spilková

Česká profesionálka Klára Spilková si po úspěšném Slovak Open na Tálích užila tři týdny prázdnin. Tento víkend se účastní otevřeného mistrovství Španělska. Poslední část oficiálního názvu „Madrid 2020″ zvýrazňuje kandidaturu Madridu na pořádání olympijských her v daném roce.

Spilková již dorazila do Madridu a seznámila se s hřištěm při tréninkovém kole.

„Letos je to popové, co budu hrát na hřišti, které ještě neznám. Je tu nádherné počasí se spoustou sluníčka. Hřiště je nahoru a dolu, greeny jsou velmi malé a obseté bunkery, je tu také hodně borovic. Dneska jsem šla celé hřiště, zítra mě čeká jen devět jamek Pro-Amu, jinak budu trénovat. Do prvního kola startuji ve čtvrtek ve 12:40. Už se moc těším,“ sdělila Spilková své první dojmy pro golf.cz.

Turnaj je skvěle obsazen, i když chybí Laura Davies, Suzann Pettersen a překvapivě domácí hráčky Beatriz Recari, Azahara Muňoz a Belen Mozo. Hlavním tahákem je tedy pro Španěly Carlota Ciganda. Jinak Hrají přední evropské hráčky Reid, Pace, Nocera, Brewerton, Skarpnord, Parker, Hull, kvůli příjmení mediálně viditelná Cheyenne Woods, v posledních dnech kvůli nahým fotkám mediálně nepřehlédnutelná Skotka Carly Booth a obhájkyně Stacey Keating.

Z loňských Kanárských ostrovů se šampionát vrátil do hlavního města na hřiště Club de Campo Villa de Madrid. Má par 71 a délku 5 555 metrů.  Dotace turnaje je 350 000 eur, zhruba 9 milionů českých korun. Loni získala titul Australanka Stacey Keating v rozehrávce s Němkou Caroline Masson.

Na loňském mistrovství neprošla Spilková cutem po kolech 76 a 71. Do šestého turnaje třetí profesionální sezony turnaje vstupuje z 32. místa žebříčku. První dvě kola absolvuje ve flightu se Španělkou Laurou Cabanillas a Švédkou Lindou Wessberg. Ve čtvrtek startují po obědě ve 12:40, v pátek ráno v 8:20.

Odkazy:CC Villa de MadridHřiště na satelitní mapě Loňské zpravodajství na Golf.czŽebříček LET
Web Kláry SpilkovéWeb spilkova.golf.cz

 

.