Klára Spilková v polovině sezóny

14.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

Naše profesionální golfistka Klára Spilková má za sebou osm z šestnácti plánovaných turnajů Ladies European Tour a je tedy v polovině sezóny.

Z osmi turnajů pětkrát prošla cutem, kvalitou nejlepší umístění je 22. místo na květnové Ladies German Open. Je na 84. místě finančního žebříčku LET ze 177. klasifikovaných a doposud vydělala 14.200 Eur, necelých 360.00 Kč.

Nyní cestuje do anglického Denhamu na devátý turnaj, první ročník Ladies British Masters.

Před odletem do Anglie jsme Spilkovou požádali o rozhovor na kameru a zhodnocení uplynulých měsíců.
Otázky a odpovědi nmůžete shlédnout v následujícím videu, nebo přečíst v následujícím přepisu.

 

 

Máte za sebou osm ze šestnácti letos plánovaných turnajů. Jste na 84. místě žebříčku  s výdělkem 14.200 Eur, tedy zhruba o čtvrtinu méně  než po osmi turnajích  loni. Jaké je Vaše hodnocení v půlce sezóny?
Moje hodnocení je dobré. Postoupila  jsem v pěti z osmi turnajů. Mým cílem je postup cutem. Myslím si, že to bude ještě lepší, protože na ten dobrý výsledek teprve čekám. Myslím že určitě přijde ke konci sezóny.

Nejhorší výkon jste letos podala v Turecku, kde jste hrála 79 a 80 a samozřejmě jste neprošla cutem, co se tam stalo ?
Byla to taková shoda náhod, protože tam se mi nedařilo vůbec nic. Zapomněla jsem si doma hůl, byla jsem nastydlá, měla rýmu, kašel. A ještě k tomu to bylo tenhle rok hodně těžký, prostě to byla ta shoda náhod, kdy se vám nic nedaří a ani ten golf se bohužel nedařil.

Skvěle jste naopak zahrála tři týdny potom na Ladies German, kde jste zahrála třikrát pod par a skončila  na -4. Co se stalo tam?
Tam se stalo, že mi dařilo. Hrála jsem dobře, dobře jsme puttovala, dávala jsem birdie, moje hra byla hodně vyrovnaná. Byl to asi třetí turnaj s novým kedíkem, Mišo Englerem. Myslím si, že jsme si hodně sedli a ten turnaj v Německu se hodně povedl. Hřiště bylo krásné, všechno tam bylo vydařené. Fanoušci tam byli úplně úžasní a doufám, že se mi příští rok podaří dohrát i to poslední kolo třeba mínus pět.

Na Prague Golf Masters jste neprošla cutem a způsobila jste oslabení diváckého zájmu  na poslední kola. Přitom rok předtím jste stejné hřiště sedm pod par.Co tam se stalo?
Jak asi víte, tak golf se někdy prostě nedaří Putty mi tam nepadaly tak,  jak měly. Ale fanoušci byli úplně úžasní, moc mě podporovali, takže  jim ta to ještě jednou moc děkuji. Moc hezký turnaj, ale ten golf prostě nešel.

Proč myslíte, že jste na Prague Golf Masters * nebyla oficiální tváří turnaje? Přitom Vaše tvář byla na všech minerálkách Aktivant, co jich na hřišti bylo.
Tento rok jsme se s organizátory nedohodli.

Účastníte se Prague Golf Masters příští rok?
Jestli se účastním Prague Golf Masters příští rok se budu rozhodovat příší rok, až budeme dělat turnajový kalendář. Teď to není vůbec aktuální.

Nejbližším turnajem LET na který jste přihlášena,  je silně obsazený Ladies British Masters. Ten jste loni nehrála.  S jakými ambicemi na tento turnaje jedete ?
Minulý rok se nehrál, protože je to úplně nový turnaj. Hrozně se tam těším. Měla jsem  měsíční pauzu, minulý týden jsem byla v Irsku, takže se tam znovu moc těším. Bude to super, protože Anglie je super, jsou tam hrozně super hřiště.

Měla jste pěti nedělní pauzu. Jak jste strávila prázdniny?
Prázdniny jsem strávila s rodinou, byli jsme dva dny s tátou na Gardě, kde jsme odpočívali a byla jsem se svým přítelem v Tatrách, kde jsme si užívali krásného slovenského počasí.

Je něco nového ve Vaše tréninkovém systému, nebo ve vašem týmu?
V mém týmu není nového nic, v mém tréninkovém systému je to stále stejné. Snažím se co nejlépe se připravit. Chodím hodně cvičit, chodím hodně trénovat golf, chodím hodně na rehabilitaci a chodím pořád k mé psycholožce Jenčové, takže je to stále stejné a tak mi to vyhovuje.

Jste patronkou právě skončeného charitativního LymfomHelp Tour. Co vám tato túra nebo účast v této túře přinesla?
Tato túra mi dala určitě dobrý pocit, že můžu někomu pomoci a rozšířit dárcovství kostní dřeně. Přitom se můžu dárcovství kostní dřeně účastnit i já, až mi bude osmnáct.  Určitě se toho účastním, když jsme se stala patronkou LymfomHelpu. Hrála jsme na Dýšině turnaj, který se velice povedl. Byla to velmi hezká akce , které se účastnili lidé, které to doopravdy bavilo a chtěli tomu turnaji pomoci.

Poslední otázka. Co kluci? Řekla jste, že jste strávila pár dní s přítelem v Tatrách. Kdo je Vás přítel?
Kluci dobrý, to je pořád stejné. Můj přítel je Maroš ze Slovenska.

Moc děkuji za rozhovor, přeji vám na dalších turnajích hodně štěstí a doufám, že se zase brzy uvidíme.
Tak děkuji a zdravím všechny čtenáře Golf.cz

 

* Prague Golf Masters – turnaj Ladies European Tour, který se koná v ČR na hřišti Albatross u Prahy

 

Statistiky první části sezóny Kláry Spilkové:

 

.