LET – Klára Spilková v Maroku

31.03.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ladies European Tour – Lalla Meryem Cup, Agadir, Maroko
(28. – 31.3.2013, časový posun -1 hodina)Klára Spilková - 4. kolo

Neděle – poslední kolo
A je to tady. Fantastickým čtvrtým kolem uzavřela Klára Spilková své veleúspěšné vystoupení v Maroku. Po tři kola hrála výborně, ale to nejlepší si nechala na konec. V posledním kole zapsala 66 ran, ve skórkartě má zapsáno pouze pět birdie, jinak samé pary. S výsledkem -5 skončila v turnaji na konečném osmém místě.
Spilková láme kletbu. Zahrála na jednom turnaji čtyři kola kolem paru bez zaváhání, bez jediného pokaženého dne.  Série 72, 70, 71, 66 je její dosud nejlepší výsledek v zahraničí, šestý pod parem v profesionální kariéře a druhý nejlepší po Prague Golf Masters 2011 (-7).  Zatímco v roce 2011 získala na Lalla Meryem sedmé místo výsledkem +2, letos na osmé místo potřebovala o sedm ran lepší výsledek. Spilková se v tomto turnaji vyrovnala Melisse Reid,  Lauře Davies a Anne-Lee Pace, se kterými sdílí výsledné umístění. Spilková hrála v  Maroku bez svého obvyklého kedíka Mišo Englera, bag jí nosila asistentka Monika Dvořáková.

Zvítězila Thajka Ariya Jutanugarn (-14) před dvojicí Beth Allen, Charley Hull (obě -11).
Další umístění: 6. Skarpnord,  12. Woods (-4), 29. Brewerton (+2),  64. Kamasová (+17).

„Mám velikou radost z dnešního kola. Hrála jsem opravdu dobře a čím víc se blížil konec, tím jsem hrála líp. Zahrála jsem krásných pět birdie. Marocký turnaj mám opravdu moc ráda, hřiště se mi moc líbí,“ napsala z Agadiru Spilková.

„Naše dlouholetá spolupráce přináší výsledky, Klára hrála sebevědomě a konzistentně. Všichni by si z Kláry měli vzít příklad. Jen píle a trpělivost vede tam, kde je Klára dnes, “ píše z Ameriky trenér Kláry Spilkové Pavel Nič.

Spolu s osobním uspokojením si Spilková z Agadiru odváží druhou nejvyšší prémii své profesionální kariéry, částku 6 971 eur, což je zhruba 180 000 českých korun. Na žebříčku LET vystoupala na 42. pozici, kterou dělí s Melissou Reid.

Nyní má Ladies European Tour  dvoutýdenní přestávku. V dubnu je v kalendáři LET jediný turnaj, South African Womens Open. Dá se však předpokládat, že Spilková bude, jako v posledních dvou letech, hrát až květnový Turkish Airlines Ladies Open v Beleku.

Konečné Top 10:

 

Klára Spilková - Lalla Meryem - 3. kolo

Sobota – 3. kolo
Spilková i ve třetím kole zahrála skvělý výsledek, tentokrát 71 ran, tj. par hřiště. Zahrála čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey na předposlední jamce. S celkovým skóre tří kol even par postoupila na 17. místo. Vede Angličanka Charley Hull (-11).
Další pořadí: 6. Davies (-5), 9. Reid (-3),  11. Parker, Skarpnord (-1),  25. Nocera (+1), 40. Brewerton (+4), 63. Kamasová (+10).

„Dnes bylo velmi pěkné počasí, až na druhé devítce se zvedl vítr. Hrálo se mi dnes dobře, škoda double bogey na předposlední jamce. Míček se mi po drivu zapíchl do palmy, musela jsem ho prohlásit za nehratelný a  dropovat s jednou trestnou.  Zato  jsem si udělala radost birdie na poslední jamce, “ píše z Agadiru Spilková.

Zítra startuje v 10:10 našeho času s Francouzkou Anna-Lise Caudall a Velšankou Tarou Davies.

 

Top 10 třetího kola:


Klára Spilková - Lalla Meryem 2. kolo

Pátek – 2. kolo
Dnešní kolo se Spilkové opravdu vydařilo, zlepšila se  o dva údery. Na druhé jamce  sice utrousila bogey,  ale hned to napravila, když na páté  jamce zahrála eagle, tj. dva údery pod na čtyřparu.  Následovala dvě birdie a jedno bogey.  První devítku (šla od 10. jamky) došla -2. 
Druhou devítku (od jedničky odpaliště) začala birdie, následovalo pět parů, závěr trochu pokazila dvěma  bogey, druhá devítka tedy +1. Druhé kolo došla Spilková s konečným skóre  70 úderů (-1) a s celkovým výsledkem even par je na 18. místě. Vede Thajka Ariya Jutanugarn (-6).
Další pozice: 6. Davies (-3), 8. Reid (-2),  18. Skarpnord (E), 25. Nocera (+1), 34. Kamasová (+2), 44. Woods (+3), 55. Brewerton (+4).
Cutem neprošly: Schaeffer, Hudson,  Bourdy.

„Dnes se vítr umoudřil a celý den bylo velmi krásně. Zahrála jsem čtyři bogey a zároveň tři birdie. Ale nejhezčí byl eagle na 14. jamce. Ze stopětadvaceti metrů, osmičkou železem zahučel do jamky. Teď si jdu odpočinout k bazénu  a těším se na finálová kola, “ píše nám z Agadiru  Spilková.

„Dobrý výsledek, mám radost z eaglu na 14. jamce. Jsem spokojen, v takové konkurenci je even par výborný výsledek a držím Kláře  moc a moc palce. Zítra odlétám do USA, ale budu ji i odtud pozorně sledovat,“ řekl nám spokojený trenér Spilkové Pavel Nič.

Spilková startuje zítra v 11:50 našeho času s Angličankou Sophií Walker a Australankou Nikki Cambell.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková - Lalla Meryem 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Vstup solidní, základ pro úspěšný cut tu je. Nadějný začátek v podobě birdie na čtyřparové sedmičce se trochu začal hatit ve druhé polovině programu Kláry Spilkové. Mezi jamkami 11 a 15 nabrala čtyři rány navíc (dvě bogey a double bogey) a klesla do středu průběžné výsledkové listiny. Pak se ale opět vzchopila a birdie na šestnáctce a osmnáctce znamenala posun ke konečnému výsledku 72 ran (+1).  Výsledek ji řadí na velmi pěkné 21. místo.
Vede Norka Marianne Skarpnord (-5).
Další pozice: 4. Reid (-2), 15. Davies, Kamasová (E), 21. Nocera, Woods (+1), 80. Booth (+5), 90. Parker, Brewerton (+6).

„Přestože dnes hodně foukalo, měla jsem pěkné dlouhé rány. Bohužel jsem trochu pokazila druhou devítku, ale nepřestala jsem bojovat a zahrála dvě birdie na posledních jamkách. Zítra statuji v 8:20 tak mi držte palce, “ píše z Maroka Spilková.

Top 10 prvního kola:

 

Slavnostní zahájení

Středa – den nula
Den před turnaj Spilková trénovala a večer se účastnila slavnostního zahájení – Opening Ceremony, společného pro mužský a ženský turnaj. Na snímku vlevo Klára Spilková, Zuzka Kamasová, český rozhodčí Michael Jon, Monika Dvořáková a masérka LET Češka Dita Kalmánová. V Agadiru probíhá na sousedících hřištích  mužský Trophée Hassan II a ženský  LallaMeryem Cup.
Ve čtvrtek startuje Spilková v 11:50 našeho času z prvního odpaliště ve flightu s Italkou Stefanií Croce a Skotkou Pamelou Pretswell.

 

Michael Jon a Klára Spilková - Agadir 2013

Úterý –  dva dny před turnajem
Dnes se hrál Pro-Am, kterého se Spilková neúčastnila, trénovala. Setkala se s českým rozhodčím Michaelem Jonem, který na turnajích LET působí.

„Máme se tu dobře. Počasí je pěkné, jen trošku fouká. Krásným překvapením je přítomnost Michaela Jona jako rozhodčího LET. Také je tu slovenská hráčka Zuzka Kamasová. Hřiště je stejně hezky připravené jako minulý rok. Včera jsem byla na hřišti a dnes pouze trénink na drivingu, chippingu a puttingu, protože se hrál Pro-Am, kterého jsem se neúčastnila. Zítra půjdu opět trénovat na hřiště a od čtvrtka začínají ostrá kola. Už se na to moc těším, “ sděluje z Agadiru Spilková.

Hráčky stejně jako loni čeká ve středu společenský večer spolu s hráči European Tour, kteří na vedlejším hřišti budou od čtvrtka hrát  o zdobenou dýku v Trophee Hassan II.

 


Klára Spilková - Agadir 2013

Marocký Lalla Meryem byl před dvěma lety prvním turnajem Kláry Spilkové na Ladies European Tour a prvním velikým úspěchem tehdy šestnáctileté hráčky. Skončila sedmá a hned na začátku získala zatím největší prémii ve své kariéře.

Letos má turnaj opět  dobré obsazení. Do Agadiru přijedou Laura Davies, Melissa Reid, Gwladys Nocera, Becky Brewerton, Lee-Anne Pace, Carly Booth, Florentyna Parker a také Woodsova neteř Cheyenne.

Hraje se opět na hřišti Golf de l´Ocean. Je to sedmadvaceti jamkový resort s devítkami Garde, Dunes a Desert.
Dotace je 325 000 eur, zhruba 9,5 milionu českých korun. Loni zvítězila Australanka Karen Lunn.
Mezi rozhodčími je také český sudí Michael Jon.

Turnaj byl pojmenován na počest a je hrán pod záštitou marocké princezny Lally Meryem. Na vedlejším hřišti Golf de Palais Royal bude souběžně probíhat turnaj European Tour – Trophee Hassan II.

Spilková vstupuje do turnaje z 68. místa žebříčku LET.

Odkazy: … Golf de l´OceanHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry SpilkovéSpilkova.golf.cz Lalla Meryem 2012Lalla Meryem 2011

.