Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LET – Klára Spilková v Číně 58. místo

03.11.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ladies European Tour – Yalong GC, Hainan, Čína (2. – 4.11.2012, +7 hodin)

 

 

Klára Spilková

Neděle – poslední kolo
Pět bogey, jedno birdie a tucet parů dává součet 76 úderů (+4) v posledním kole  a celkové skore turnaje +9 (76,73,76).  S tímto výsledkem se Klára Spilková rozloučila se Sanya Ladies Open, kde skončila na 58. místě.

„Jsem moc ráda, že jsem prošla cutem. Beru to pozitivně, i jako dobrou přípravu na Indii. I když mě mrzí, že jsem dnes nezahrála líp. Zítra se vracíme domů. Čekají mě tři týdny přípravy na další turnaj,“ řekla Spilková.

Zvítězila Francouzka Kassandra Kirkland (-6) před dvojicí Jade Schaeffer, Holy Atchinson (-4).
Další umístění: 4. Brewerton, Ciganda Gulyanamitta (-3), 13. Parker, Masson (-2), 16. Davies (-1),   18. Nocera, Klaten (E), 36. Booth (+4), 52. Garrett (+6),  65. Simon (+12).

Bezprostředně po turnaji na chvíli klesla v žebříčku LET – Handa Order of Merit o jednu příčku na 99. místo, teď je opět na 98. pozici. Nyní má tři neděle přestávku, potom cestuje do indického New Delhi na Hero Womes India Open, které se uskuteční od 30. listopadu do 2. prosince.

Konečné Top 10:

 

Klára Spilková

Sobota – 2. kolo
V druhém kole se Spilková o tři  rány zlepšila a došla s výsledkem 73 (+1).  Hrála tři bogey a dvě birdie a s celkovým výsledkem +5  prošla cutem.  Z dvanácti letošních startů měla projití a neprojití cutem přesně napůl, šest ku šesti.  Dnes se to přiklonilo na úspěšnější stranu a Spilková zítra vyrazí do posledního kola ze 49. pozice.  
V čele je  Thajka Numa Gulyanamitta (-5) před Holanďankou Cassandou Kirkland (-4) a dvojicí Atchinson, Kemp (-3).

„Včerejší vítr dnes vystřídala vysoká teplota.  Spilková startovala kolem poledne, kdy teplota dosahovala vrcholu.  Poprala se s tím dobře i když se jí nepodařilo proměnit několik šancí na birdie. Přinesla +1 a prošla cutem do zítřejšího kola, kdy startuje v 8:30,“ píše z Hainanu Monika Dvořáková, Spilkové asistentka a kedík.

Další pozice: 5. Ciganda (-2), 12. Schaeffer (-1), 17. Masssson, Keating, Trish Johnson, Brewerton (E), 31. Davies, Nocera, Booth (+2),  57. Garrett, Simon.  Cutem přošlo dvanáct Číňanek, sedm Thajek a jedna Korejka.
Cutem neprošly: Bregman, Montgomery, Lawrence.

 

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Spilková nezačala dobře. Startovala z 10. odpaliště a ještě po své desáté jamce byla na průběžné bilanci even par. Pak ale přišlo double bogey na dvojce a mezi čtyřkou a sedmičkou zapsala česká golfistka tři bogey. První devítka hřiště v Ja-lungu končí pětiparem a na něm přišlo vylepšení v podobě birdie, takže dohromady skóre +4.
Konečný výsledek dne řadí Spilkovou na 56. místo výsledkové listiny prvního kola.

„Dnes celý den foukal silný vítr, proto většina výsledků není dobrá. Na hřiště jsme přijely za tmy, která nás doprovázela ještě na drivingu. Double bogey vzniklo poté, co vítr zanesl drive do fervejového bunkeru.  Z toho se nepodařilo zahrát míček čistě ven, “ informuje z Hainanu Spilková.

Pod par se v prvním kole dostalo pouze deset hráček.  Vede  Francouzka Joanna Klatten (-3) před dvojicí Palomar, Gulyanamitta (-2).

Další pozice: 4. Hudson, Brewerton, Schaeffer, Masson (-1),  11. Keating (E), 27. Bondad (+1), 48. Nocera, Simon, Booth (+3), 56. Montgomery (+4), 74. Davies, Garrett (+5).

Top 10 prvního kola:

Klubovna Yalong Bay GC

Čtvrtek – den nula
Klára Spilková se připravuje na zítřejší kolo. Kvůli problému s vlastním vízem je Klára bez kedíka Mišo Englera. Kedit bude asistentka Monika Dvořáková.  Ostatně tak tomu bylo i na prvním letošním turnaji v Číne, březnovém World Ladies Championship, kde Spilková skončila na slušném 42. místě.

„Teplota je tu příjemná, hřiště mi připomíná jak Mission Hills, tak Shuzhou. V dopadových zónách drivů a kolem greenů je hodně bunkerů. Jsou tu ivodní jamky, hřiště se mi celkově líbí. Zítra startuji v 7:20 místního času,“ píše česká hráčka z Číny. Ve flightu prvního i druhého kola bude mít Číňanku Qi Feng Xiao a Thajku  Jaruporn Palakawong Aiuttaya.

 

Klára Spilková

Česká profesionální hráčka Klára Spilková nastoupí v pátek  ke svému třináctému turnaji v letošním ročníku Ladies European Tour. V Čínském Yalong Bay Golf Clubu se účastní tříkolového Sanya Ladies Open.

Turnaj má dobrou účast, v podstatě stejnou jako předchozí Shuzhou Taihu Open, kterého se Spilková pro vízové potíže nemohla zúčastnit. Budou hrát Davies, Trish Johnson, Pace, Brewerton, Nocera, Keating, Hall, Vedel, Masson,  Ciganda, Booth, Caudal. Turnaje se dále účastní třicet Číňanek a dvacítka Thajek z asijské LPGA.

Hraje se na hřišti Yalong Bay Golf Club s parem 72 a délkou 5 647 metrů. Hřiště se nachází na ostrově Hainan, nejjižnějším cípu Číny.
Loňské vítězství bude obhajovat Australanka Frances Bondad. Turnaj má dotaci 250.000 eur , asi 6,3 milionu českých korun.

Spilková půjde do turnaje z 98. místa žebříčku a musí bojovat o co nejlepší podmínky účasti na příštím ročníku Ladies European Tour.   Po tomto turnaji má tři týdny přestávku a  následně bude v Indii  absolvovat  Hero Womens Open. Posledním turnajem sezóny LET je Omega Dubai Ladies Masters na začátku prosince.

 

Odkazy: … Yalong Bay Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček

 

.