Klára Spilková testuje švih v Anglii

20.04.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková strávila několik dní v anglickém Westonu. Na hřišti Hawkstone se konal pravidelný kontrolní trénink s koučem Keithem Williamsem, který zde má svoji akademii. Tentokrát k tréninku přibyla návštěva špičkové sportovní laboratoře na univerzitě Loughborough severně od Birminghamu. Univerzita má tři fakulty, 24 kateder, 30 laboratoří, 60 výzkumných skupin a je jedním z předních světových středisek výzkumu sportů.
Spilková podstoupila test kinematiky svého golfového švihu. Při testu jsou na tělo sportovce přilepeny svítící diody a pohyb je při švihu zaznamenán vysokorychlostní kamerou.

„Celý trip do Anglie se mi velice líbil. S Keithem jsme pracovali hlavně na dynamice švihu. Byly to tři náročné dny, ale zároveň velmi prospěšné. Návštěva Univerzity Loughborough byla velmi pozitivní. Zjistila jsem některé své slabiny, na kterých můžu dále pracovat a zároveň své silné stránky. Výsledky jsou hodně podobné těm na Fakultě tělesné výchovy u nás, kterou u nás vede Tomáš Gryc. Hawkstone Golf Course, na kterém jsme trénovali, je velice hezké místo. Byla jsem tam již podruhé a velmi doporučuji pro trénink i hru na hřišti. Už se moc těším, až se do Velké Británie zase vrátím na turnaje, mám to tu moc ráda,“ píše z Westonu Spilková.

Výsledky tréninku a testů bude Spilková moci ověřit na nejbližším turnaji, kterým je Turkish Ladies Open. Začíná za tři týdny v tureckém Beleku. Spilková je nyní na 41. místě žebříčku LET.

Odkazy: … Hawkstone Golf Hřiště na satelitní mapěUniverzita Loughsborough …. spilkova.golf.czStránky Kláry Spilkové