Klára Spilková si zahrála s Lexi Thompson

21.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na posledním turnaji sezóny Ladies European Tour v Dubaji si Klára Spilková zahrála cvičné kolo s americkou nadějí Alexis Thompson. Již tehdy se dalo očekávat, že má mladičká Američanka velkou šanci na vítězství, jelikož ukázala neuvěřitelnou formu.  Celý turnaj nakonec vyhrála a získala tak díky tomu možnost startovat na LET v příštích letech.

Profesionální sport byl vždycky ovládán hvězdami a golf není výjimkou. Stačí se jen podívat na televizní sledovanost, když Tiger zrovna nehraje a máme důkaz o síle hvězd. Bohužel pro LPGA Tour, bylo jen málo pravých hvězd od doby, kdy Annika Sorenstam odešla z golfové scény. Úspěchy zaznamenala například Michelle Wie a Paula Creamer, ale pravá celebrita se vším všudy se v ženském golfu zatím ještě neobjevila, až možná nyní. Lexi Thompson  je vysoká, blonďatá a míček odpálí stejně daleko, jako většina mužů. Ve svých šestnácti se stala nejmladší hráčkou v historii, která vyhrála turnaj na LPGA. Má nyní na LPGA Tour plnou hrací kartu od doby, kdy komisaři mávli rukou nad pravidlem o minimálním věku osmnácti let.

Na turnajích jí kedí její tatínek, který s ní dorazil i na poslední turnaj sezóny LET do Dubaje a mohl být jen pyšný. Jeho mladičká dcera celý turnaj vyhrála. Thompson oznámila, že jí otec bude dělat kedíka i příští rok. Prý si spolu začali ještě více rozumět, dříve se dost hádali.

Lexi má bratra Nicholase, který hrál na PGA Tour a Curtise, který získal golfové stipendium na jedné z amerických univerzit. Úspěšnost jejich rodiny v golfu Lexi vysvětlila tím, že bydlí na golfovém hřišti a od mala ji bratři inspirovali, často spolu soutěží v chipování a často dokonce hrají 36 jamek denně.  V roce 2012 má v plánu vyhrát více turnajů a celkově zlepšit svou hru.


Aneta Zárubová, foto Pavel Nič