Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Klára Spilková se vrátila z Agadiru

05.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

V pondělí se do vlasti vrátila šestnáctiletá profesionální hráčka Klára Spilková.  V marockém Agadiru hrála ve dnech 31.3. – 3.4.2011 svůj první profesionální turnaj nejvyšší ženské profesionální série Ladies European Tour.  Jako nováček a nejmladší hráčka historie obsadila fantastické 7. místo.  Z Maroka se vrátila se svým kedíkem Anetou Zárubovou a otcem Petrem Spilkovou.  Na letišti je s kyticemi očekával spolutvůrce úspěchu trenér Pavel Nič.  Unavená a šťastná Spilková poskytla serveru Golf.cz na kameru několik slov. K úspěchu své svěřenkyně se vyjádřil i Pavel Nič.


Umístění Kláry Spilkové na první turnaji Ladies European Tour (LET) je  senzací pro český golf a obrovským potěšením pro její fanoušky. Bez významu není ani částka 9.135 eur, první profesionální výdělek této mladinké hráčky.
Po krátkém odpočinku a nezbytné přípravě odlétá Spilková  na turnaj LET Access série, líhně Ladies European Tour do Francie.  V akvitánském letovisku Ciboure, na nejzápadnější hranici se Španělskem na pobřeží Biskajského zálivu bude o příštím víkendu hrát turnaj La Nivelle Ladies Open.
Přestože jde o líhěň, turnaj jako přípravný hraje mnoho hráček z LET, např. Andre, Rossi, Giquel, Thoumpsin, Rossi, Sandolo, Bonetti,  Bourdy, Caudal, Ricordeau a Češka Daniela Proroková.

foto © Antonín Krčmář