Klára Spilková: V Riu se ničeho nebojím

06.08.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A
IMG

Klára Spilková a Eva Koželuhová před odletem do Ria

Jedinou českou golfovou nadějí na letní olympiádě v Riu je Klára Spilková. Hráčku jsme potkali na letišti v Kbelích chvilku předtím, než s třetí etapou české olympijské výpravy odlétala vládním letadlem do Brazílie.

Na letiště přijela i se svým kedíkem Evou Koželuhovou a před 14 hodinovým letem obě zářily dobrou náladou a nadšením. „Do Ria se hrozně těším. Je to obrovská příležitost,“ uvedla Klára Spilková.

Jak probíhala příprava na olympiádu?

Dá se říct, že příprava probíhala už od ledna. Hodně jsem cestovala a měla jsem spoustu turnajů. Teď jsem se zúčastnila kvalifikace na British Open ve Skotsku, kde hodně foukal silný vítr, tak doufám, že mi to před Riem něco dalo.

Spousta TOP golfistů z PGA do Ria odmítla jet kvůli obavám z viru Zika, terorismu nebo se bojí velké kriminality, kterou je Brazílie proslulá. Jak jste na tom vy? Bojíte se něčeho?

Já z ničeho strach nemám. Je tam podzim, takže komárů se ani nebojím. Bůh ví, kvůli čemu tam vůbec ti golfisté vlastně nejedou…. Ale to neřeším a osobně si myslím, že je to hrozná škoda. Holt, je to jejich rozhodnutí.

SpilkovaGreenJaká je vaše výbava do Ria?

Mám s sebou 14 holí, víc nemůžu.

Jak vidíte své šance před vaší první olympiádou?

Pozitivně. Jdu do toho naplno a budu bojovat, jak to půjde.

Jakých soupeřek se nejvíc obáváte?

Sama sebe. V golfu pořád hrajete hlavně sama se sebou, je to prostě individuální sport. Jsem svůj největší soupeř, takže neřeším ostatní hráčky, ale především sebe…

Jaký máte program po příletu do Ria?

Mám čas týden a půl před turnajem, takže se budu snažit trénovat každý den. Ale samozřejmě,  chceme tam i trochu odpočívat a jet se podívat na nějaké jiné sporty. Takže uvidíme podle toho, jak to tam bude vypadat, a pak si to s Evčou naplánujeme.

Trénovali jste s Evou Koželuhovou nějakou speciální strategii?

Evča už se mnou několikrát jako kedička byla, takže už to máme sehrané. Na golfu jsme spolu byly teď dvakrát, zbytek doladíme v Riu.